Nuri Şahin

30 Aralık 2023 00:00

İbrahim Yumak yazdı…

Nuri Şahin, yıllarca Avrupa’nın üst düzey takımlarında forma giydikten sonra 19.08.2020 tarihinde Antalyaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Şüphesiz, hepimiz böyle bir karakteri Antalyaspor forması ile izleyecek olmamıza gururluyduk.

Antalyaspor formasıyla 50 maça çıkan Nuri Şahin, Ekim 2021 tarihinde o zamanın teknik direktörü Ersun Yanal’ın istifası ile boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Böylece Nuri Şahin artık Nuri Hoca olmuştu ve yapacakları merak konusuydu. İlk zamanlarda eleştirilere maruz kalsa da oynatmak istediği futbol zamanla ortaya çıkmıştı. Hocalıkta ilk sezonunda muhteşem bir sezonu geride bırakmıştı. İkinci sezonunda ise işler hem Nuri Hoca için hem de Antalyaspor için istediğimiz gibi gitmemiş, inişli çıkışlı bir sezonun ardından ligi düşme hattının üzerinde bitirmişti. Bu sezon ise eski Başkan Sabri Gülel’in kurduğu iyi bir kadroyla sezona başlayan Nuri Hoca sezonun ilk devresinde Antalyaspor’u gayet iyi bir noktada bıraktı.

Bugün itibariyle de resmi olmasa da artık Antalyaspor’un hocası değil, Alman devi Borussia Dortmund’un yardımcı hocası. Seneye de büyük ihtimalle bir numaralı adam olacak. Bir Antalyaspor taraftarı olarak bir yandan üzülüyorum, bir yandan da Nuri Şahin için seviniyorum.

Bizim için bu hikaye elbette yarım kaldı. Nuri Şahin burada inanılmaz bir cesaret örneği gösterip büyük bir sorumluluk aldı. Antalyaspor ne kadar kaoslarla dolu bir kulüp olsa da, her zaman oyuncuları bu kaostan uzak tutmaya çalıştı. İçerideki kurmuş olduğu aidiyet duygusu da bambaşkaydı. Oynattığı oyun zaman zaman tartışılsa da bana göre son dönemlerdeki en iyi futbolumuzu Nuri Şahin zamanında oynadık. Özellikle bu sezon oynatmaya çalıştığı futbol bambaşkaydı.

Antalyaspor camiası olarak Nuri Hoca’ya hiçbir zaman sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayamadık. Bu zamana kadar verdiği röportajlarda uzun yıllar Antalyaspor’da kalmak istediğini belirtse de aldığı bu karara saygı duymak zorundayız. Aldığı tekliften ziyade kulüp içerisinde yaşananlar Nuri Hoca’yı bu ayrılığa iten sebeplerden bence. Çünkü her insanın bir dayanma gücü vardır.

Son olarak Nuri Hoca’nın ayrılığından sonra Antalyaspor’u iyi günler bekliyor demek biraz zor olacak. İçerideki problemlerden dolayı gelecek hocayı zor bir görev bekliyor. Nuri Hoca umarım çocukluk hayalini kurduğu Borussia Dortmund kulübünde çok başarılı bir hoca olur ve o hep istediği, hayalini kurduğu Şampiyonlar Ligi kupasını alır. Elbet bir gün hocayla da yolumuz yine kesişir.

Başarılar Nuri Hoca. Her şey gönlünce olsun.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.