Hayırsız Evlat

28 Mayıs 2024 11:00

Hakan Aydın yazdı…

Sezonun kapanışında şehrin takımı ile aynı il sınırları içinde bulunan ilçesi karşı karşıya geliyordu. Teşbihte hata olmaz, baba ile oğul olarak adlandırabiliriz.

Karşılaşmaya gelecek olursak, ligin son haftasına her iki takım da rahat ve iddiasız girince, kadrolarında her iki teknik adam da rotasyona gitmiş, sahaya alışık olduğunuz 11’lerden farklı olarak süre almayan ya da az süre alan oyuncularla çıkmıştık.

Başlama düdüğü ile birlikte Alanyaspor’un daha ilk atağı Antalyaspor kalesinde gole dönüştü. İlk dakikada yenen golün şaşkınlığını üzerimizden atamadan, özellikle ilk 20 dakikada Alanyaspor’un hızlı ileri uç adamları, kanatları kullanarak savunmamızın dengesini bozmayı başardı. Farkı artıracak pozisyonlar bulsa da topu üç direğin arasından geçiremedi.

20. dakikadan sonra ise oyunda dengeyi kurduk ve yavaş yavaş rakibin üstüne giderek pozisyonlar arayarak skoru dengeye getirmeye çalıştık. İlk yarıda Antalyaspor adına cılız da olsa bulunan pozisyonlar gole dönüşmeyince, ilk yarı ev sahibi ekibin üstünlüğü ile kapandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyunda atak olan ve daha organize bir Antalyaspor vardı. Özellikle orta alanda Alanyaspor’a ön alan baskısı yapınca rakibin topla çıkmasını ve oyun kurmasını engelledik. İkinci yarının sonlarına doğru, bu sene özellikle orta alanda takımın maestrosu olan Safuri’nin ortasında top adeta Buksa’nın kafasına yapışıp skor eşitliğe geldi. Son dakikalarda sonucu kendi lehimize çevirecek pozisyonlar bulmamıza rağmen mücadele 1-1 sona erdi.

Biraz da sahanın dışına bakacak olursak; Antalya ilini bir babaya benzetirsek, merkez ilçeleri de dahil 19 ilçeyi babanın oğluna benzetirsek yanlış olmaz. Alanya ilçemiz, hani babanın evlatları arasında haylaz, söz dinlemez çocuklar olur ve herkes tarafından “Hayırsız evlat” olarak anılır ya, Alanya da bu tanıma tam anlamıyla uyuyordu. Hiçbir zaman Antalya’nın büyüklüğünü kabul etmeyen, Antalya’ya biat etmeyen bir hayırsız evlat gibilerdi.

Bir de maçtan önce, maç sırasında ve maç sonunda yaşananları değerlendirirsek; Alanya’daki stadın jandarma bölgesinde olması nedeniyle stadın güvenliğini jandarma sağlamaktaydı. Maç gününde jandarmanın çok sıkı ve taraflı bir şekilde davranıp kaba kuvvete başvurarak taraftarı manipüle etmesine rağmen, Antalyaspor taraftarı oldukça sağduyulu davranarak olayların büyümesine engel oldu. Böyle sıkı önlemler, her iki tarafı da birbirine daha çok düşman eder. Antalyaspor taraftarına adeta Çin işkencesi yapılmış; gözbebeğimiz jandarma kuvvetleri, Alanyaspor yönetiminin davranışları nedeniyle Antalyaspor taraftarı ile karşı karşıya gelmiştir. Halbuki jandarma, Antalya ilinin jandarmasına bağlıdır. O derece ki, maç sonu kaptan Veysel Sarı’nın deplasman tribününe giderek üçlü çektirmesine üst düzey bir komutan engel olmaya çalışınca itiş kakış yaşanmıştır.

Buradan Antalya Valisi ve İl Jandarma Komutanına seslenmek istiyorum. Cuma günü Antalya’nın Alanya ilçesinde oynanan karşılaşmada, görevi 184 yıldır adalet ve hukukla kırsal kesimde tarafsız şekilde can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışan jandarma, Alanya’nın Oba Stadyumu’nda taraf olarak haksız şekilde Antalyaspor taraftarına mobbing uygulamıştır. Bu haksız uygulamayı yapanlar bir an önce üst mercilere bu davranışların hesabını vermelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.