Başkan

 

SABRİ GÜLEL

Profesyonel iş yaşamına 1991 yılında Antalya’da aile şirketinde başlayan Sabri Gülel, 1994 yılında Gülel Gıda AŞ’nin Genel Müdürü olmuş, 2003 yılında da merkezi İstanbul’da bulunan Kemal Kükrer markasının Genel Müdürlüğünü üstlenmiş, 100 yılı aşmış Kemal Kükrer markasına ürün geliştirme ve inovasyon konusunda Ulusal ve Uluslararası platformda bir çok başarı ve ödül kazandırmış, yine ulusal pazar payını %55’lik seviyeye ulaştırmıştır.

2006 yılında Kemal Kükrer markasının İcra kurulu başkanlığı görevine başlamış, 2013 yılında Ajinomoto Co Inc ile yapılan marka evliliği ile 2018 yılına kadar Kemal Kükrer Markasının CEO’luğunu yürütmüştür.

Üç kız çocuğu babası olan Sabri Gülel; turizm, eğitim , depolama /lojistik , inşaat ve gıda alanlarında faaliyet gösteren üç şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Daha önce Antalyaspor başkan Vekili görevinde bulunan ve 14 Mart 2023 tarihinde Aziz Çetin’in yerine Antalyaspor AŞ başkanlığına seçilen Sabri Gülel, aynı zamanda BAU Graduate School Board üyesidir.