Sezon Finali

5 Haziran 2024 09:30

Ahmet Çolak yazdı…

Geçtiğimiz sene Ağustos ayında başlayan futbol sezonunu, geçen hafta itibari ile bitirmiş bulunmaktayız. Antalyaspor takımı için enteresan bir sezonu tamamlamış olduk. Nedeni ise; iki başkan ve iki teknik adamla aynı sezon içinde görev yapmış olmamızdır. Sabri Gülel ile birlikte Nuri Şahin, Sinan Boztepe ile de Sergen Yalçın aynı sezon içinde birlikte çalışma imkânı bulmuşlardır. Teknik adam değişikliklerine alışık olduğumuz durumda, aynı sezonda iki başkan olunca bütün ezberleri bozmuş olduk.
Sezon başı yapılanmasında Sabri Gülel ve ekibi, iyi bir kadro kurarak Nuri Şahin önderliğinde 18 müsabakada 7 galibiyet, 6 beraberlik, 5 mağlubiyetle 24 gol atıp kalesinde 19 gol görerek +5 averaj ile 6. sırada tamamlamıştır. Belli bir oyun şablonu oluşturan ve buna tüm maçlarda sadık kalan genç teknik adam, oldukça başarılı bir grafik ortaya koymuştur. Nuri Şahin’in devre arasında Borussia Dortmund’dan gelen teklifi değerlendirerek ayrılma kararı almasından sonra, 25 Ekim 2023 tarihinde göreve gelen Sinan Boztepe çok hızlı bir reaksiyon göstererek takımın başına Sergen Yalçın’ı getirmiştir. İsim olarak Türk futbolunun yakından tanıdığı teknik adam, gelir gelmez kucağında transfer yasağını bulmuş oldu. Ekonomik olarak dar boğazda olan Antalyaspor’u daha da zor durumlara düşürmemek adına tahtanın açılmamasını isteyen ve konulan ilk beş hedefi ile Avrupa kupalarına katılmayı, ilk on olarak revize ederek yoluna devam etti. Takımını kendi yönetiminde 20 maça çıkaran teknik adam, 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 20 gol atıp kalesinde 30 gol görmüş ve -5 averaj ile 45 puanla ligi hedef koyduğu 10. sırada tamamlamış ve başarılı olduğunun, takımı ligde tuttuğu için çok mutlu bir şekilde şehirden ayrıldığını üstüne basarak belirtmişti. Kendisini teyit edecek şekilde, başta hoca ve teknik ekibine plaket veren başkan Sinan Boztepe üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir.

Özellikle devre arasında, geçmişten gelen oyuncular ile ilgili dosyalardan dolayı transfer yasağı, mevcut oyunculara olan ödemelerini gecikmeli olarak yapabilen, söz verilen taahhütleri yerine getirmekte zorlanan bir Sinan Boztepe ve yönetimini son 5 aydır takip etmekteyiz. İyi niyetli olduğundan hiçbir zaman şüphe duymadığım Sinan Başkan, maalesef kriz yönetimini başarıyla sürdürememiştir. Ulusal ve yerel televizyon programlarında, sosyal medyada yaptığı açıklamaların altı maalesef sürekli boş kalmıştır. Camiada ve taraftarda sürekli bir güven problemi ve soru işareti oluşmuştur. Dernek ve A.Ş. Başkanlarının çift başlı düzende sıkıntılı bir sürecin yaşanacağı, her an yeni bir kriz ortamının olabileceği ufukta görünüyor.

Bütün bunlar yaşanırken, sezonun bitmesi ile mevcut başkan Sinan Boztepe’nin teknik adam olarak Türkiye’de uzun yıllar bulunmuş ve efsane olmuş Alex hamlesinin Antalyaspor için çok iyi bir etkileşim hamlesi olduğunu ilk açıklandığı gün söylemiştim. Dediğimiz gibi imza töreni ulusal kanallarda canlı olarak yayınlandı, basında, dijital ve sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Bunun için yaptığı hamlenin bu açıdan çok doğru bir karar olduğundan dolayı sayın başkanı tebrik ediyor ve kutluyorum. Bu hamleyi yaptığına göre, ivedilikle 2 milyon Euro ile transfer tahtasını açmak için kaynak yaratıp bir an önce çalışmalara başlayacağı günü bekliyoruz. Kendisine bu sayfalardan küçük bir uyarı yaparak transferleri tek menajer üzerinden yürütüp kulübün geleceğini ipotek altına almaması yönünde olacaktır. Alex de Souza’nın camiaya ve şehre pozitif enerji verdiğini görmek bizleri oldukça mutlu etmiştir. Kendisinin de imza töreninde açıkladığı gibi, kuracağı kadro ile şehri ve armayı sahiplenecek, aidiyet duygusu olacak, genç ve dinamik, çok koşan ve göze hoş gelen bir oyun anlayışında olan oyunculardan oluşan bir kadro kurmasını temenni ediyoruz. Türkiye’de ilk teknik direktörlük deneyimi için kendisi adına doğru adımları atması ve takdir edilen bir isim olarak anılması en büyük dileğimizdir. Bu çıktıkları yolda hem Antalyaspor hem de Alex de Souza için çok başarılı bir sezon olmasını temenni ediyoruz.

2023-2024 sezonu boyunca bu sayfalardan Antalyaspor’umuzu yazdık. Acısıyla tatlısıyla, hem üzüldük hem de çok sevindik. Eleştirdik, takdir ettik. Tek derdimiz bütün renktaşlarımız gibi çok başarılı bir Antalyaspor izlemek ve yazmaktı. Dilimizin döndüğü ve kalemimizin izin verdiği şekilde sizlerin zihinlerinde olduk. Bizi takip ettiğiniz için sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önümüzdeki sezonlarda daha başarılı bir Antalyaspor izlemek üzere sağlıcakla kalın.

TEK SEVDA VE SADECE ANTALYASPOR!

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.