Kızılcık Şerbeti

5 Haziran 2024 09:30

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de ağladığımız, sinirlendiğimiz, sinirden kahkahalar attığımız ama yine de Antalyaspor’u sevmekten vazgeçmediğimiz bir sezonu geride bıraktık.

Sezon başında Sabri Gülel ve Nuri Şahin’le başladığımız umut dolu bu yola, Sinan Boztepe ve Sergen Yalçın’la “kan kusup kızılcık şerbeti içtik” diyerek düşe kalka sezonu tamamladık. 38 haftalık Süper Lig maratonunu Bitexen Antalyaspor, kuruluşunun 58. yılında 49 puanla 10. sırada tamamladı. Kırmızı beyazlı takım, ilk 5 hayaliyle çıkılan bu yolu transfer yasakları, başarısız yönetilen krizler ve yönetilemeyen krizlerle düşme barajının üstünde tamamladı. Antalyaspor, küme düşmeden sezonu tamamlarken; MKE Ankaragücü, Fatih Karagümrük, Pendikspor ve İstanbulspor Süper Lig’e veda ettiler. Antalyaspor, yeni sezonda Süper Lig’de Göztepe, Eyüpspor ve Bodrumspor deplasmanlarına konuk olacak.

Süper Lig’de gösterilemeyen başarı elbette Ziraat Türkiye Kupası’nda da gösterilemedi. 2023-2024 sezonunda Antalyaspor, başarısızlık dalı dışında bir yerde başarı gösteremedi.

Antalyaspor, sezona umut dolu başlamıştı. Sabri Gülel, “dernek paçamızdan aşağıya çekiyor” diyerek başkanlık görevinden istifa ettikten sonra genel kurulla Antalyaspor’da Sinan Boztepe dönemi başladı. Sinan Boztepe ve ekibinin icraatlarını kısaca anlatacak olursak; derin sessizlikler, sessizliklere gösterilen tepkiler sonucu ayıp olmasın diye yapılan basın açıklamaları, “hastayken bile biz elimizden geleni yaptık” adlı duygu sömürüleri, başarısızlıkları örtmek için popüler isimlerle gündem değiştirme ve kapanışı ne zaman olur bekliyoruz.

Antalyaspor, transfer yasağı olduğu için Sergen Yalçın’la herhangi bir yere varamadı. Transfer yasağı ne zamana kadar devam edecek? Transfer yasağı olan takımda Alex De Souza, şapkadan tavşan mı çıkaracak? Alex De Souza, Antalyaspor’la teknik adamlık kariyerindeki üçüncü takımı çalıştıracak. Zaman ne gösterecek, yaz kamplarında neler olacak, yaşayıp göreceğiz.

Sevgili Fenerbahçeliler, Alex geldi diye Antalyasporlu olmayın. Antalyaspor’u desteklemek için Antalyasporlu olun.

Maalesef dernek için yokmuş gibi yapmak daha çok mutluluk veriyor, zira takıma çelme takan şeylerin varlığı arma sevdalısı taraftarın yüreğine ağır geliyor.

Yönetimi, derneği kenara bırakarak canını dişe takan futbolculara kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. Bu kaos ortamında sahaya çıkarak terinin son damlasına kadar mücadele eden kırmızı beyazlı armanın futbolcuları… İyi ki varsınız.

En büyük teşekkürüm, kırmızı beyazlı armanın daimi destekçisi olan taraftara. Hep derim; yöneticiler, futbolcular gider, taraftar kalır. Biz sadece aynı takımı destekleyen insanlar değiliz, biz bir aileyiz. En ufak bir çağrıda birbirimizin yanında olan insanlarız. İyi günde, kötü günde, galibiyette, mağlubiyette hep omuz omuzayız. Biz Antalyaspor’uz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.