Kayıp Bir Sezon Daha

5 Haziran 2024 09:30

İbrahim Yumak yazdı…

2023-2024 sezonuna Nuri Şahin yönetiminde, Sabri Gülel başkanlığında başlamıştık. Sezon öncesi takıma katkısı bulunmayan oyuncularla minimum zarar hatta karlı bir şekilde yollar ayrılmıştı. Haji Wright ise rekor bonservis ücretiyle İngiltere’nin yolunu tutmuştu. Yönetim transfer konusunda gerekli hamleleri yapmıştı.

Sezona ne kadar biraz durgun başlasak da, yönetimin söylemleri ve yaptıkları camiaya ilk defa güven veriyordu. Ne olduysa birden A.Ş – Dernek arasında tartışmalar başladı. Bu tartışmaların sonunda ise Sabri Gülel başkanlık görevini bırakmak zorunda kaldı. Burada kim haklı kim haksız konusuna girmek istemiyorum ama net olarak kaybeden Antalyaspor olacaktı.

Ekim 2023 sonunda kongreye giden Antalyaspor’da başkanlık koltuğuna Sinan Boztepe oturdu. Takımda bu süreçte doğru oyunla puanları toplamaya başlamıştı. Bana göre eski yönetimin ektiği tohumlar yeşermeye başlamıştı. Derken yılın son günlerinde Nuri Şahin’e Borussia Dortmund’dan gelen teklif, tüm taraftarda bir üzüntü oluştursa da hepimiz gururluyduk.

Sezonun ikinci yarısına ise yönetim, şampiyon apoleti olan Sergen Yalçın’ı getirince ve basın toplantısında Avrupa, Türkiye Kupası söylemleri olunca biraz olsun umutlanmıştık. Nitekim transfer sezonunda yönetim tahtayı açamayınca transfer yapamadık. Aslında ne kadar transfer yapamasak da, kadromuz hedefler için yeterli bir kadroydu. Ancak kadronun iyi olduğunun farkında olmayan birisi vardı, o da Sergen Yalçın. Her maç sonunda hedef küçülterek ister istemez takımı da demoralize etmiş oldu.

Öyle ya da böyle, Sergen Yalçın’ın deyimiyle küme düşme korkusu yaşamadan bu sezonu da bitirdik. Bana göre bu sezon da kayıp sezonlardan birisi oldu. Oyuncu bazında öne çıkan oyuncular; Adam Buksa, Saric, Helton, Erdoğan, Erdal ve Ömer’di. Ayrıca gönderilene kadar Jehezkel de öne çıkan oyunculardan birisiydi. Sergen Hoca nedense göreve gelince Ömer ve Erdal’ı bir anda kesmesini açıklayamadı. Yönetim ise bana göre bazı karar ve söylemleri ile sınıfta kaldı. Ne kadar iyi niyetli olsalar da acemi olmanın dezavantajlarını yaşadılar.

Yeni sezon için güven veriyorlar mı? Orası muamma. Umarım gelecek sezon kayıp yılı olmaz.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.