SadeceAntalyaspor.com

Öztürk PFDK Kararını Değerlendirdi

Ali Şafak Öztürk, PFDK’nın olaylı Konyaspor maçıyla ilgili kararı değerlendirdi …

17 Şubat 2017 - 15:44 'de eklendi.
Öztürk PFDK Kararını Değerlendirdi

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, kendisi için sahada yapılan doğum günü kutlamasından sonra basın mensuplarının soruları üzerine PFDK’nın olaylı Konyaspor maçıyla ilgili kararı değerlendirdi.

Son maçta önemli bir puan aldıklarını söyleyen Öztürk, “Şu anda 5. sıradaki yerimizi koruyoruz. Yukarıdaki rakiplerimizin de puan kaybetmesi işimize geldi. Bundan sonra benim düşüncem; Karabük maçıyla beraber takım tekrar galibiyet serisine başlayacaktır. Konyaspor maçını 9 kişi kalıp berabere bitirmeyi başarı olarak görüyoruz. Kararlar hakkında doğrudur, yanlıştır, çoktur, azdır diye değerlendirmek istemiyorum, ama burada karar veren mercilerin her verdiği karar örnek teşkil ediyor diye düşünmeleri gerekiyor. Kararlar tüm spor kamuoyu tarafından konuşuluyor. Bunların farkında olmaları gerekiyor. İnsanlar bakacaklar; yönetim kurulu başkanının, yönetim kurulu üyelerinin aileleriyle olduğu locaya saldırmak, sahaya atılan maddeler, saha dışında olan taşlamalar, kötü tezahüratlar. Bunların cezası 1 maç, 60 bin liraysa bir şey demiyoruz. Örnek teşkil ettiği için bu cezayı verenlerin dikkatli olması gerekiyor. Karar veren mercilerin büyük sorumluluğu var. Dikkat etsinler, onların kararıdır, saygı duyarız. Kafalarını yastığa koyduklarında rahat hissediyorlarsa bizim için de problem yok” diye konuştu.

Bundan sonraki süreçte hakeme ilişkin endişe olmaması gerektiğini vurgulayan Antalyaspor Başkanı, “Kendimizi düşünmemiz lazım. Konyaspor maçında çok kötü bir hakem yönetimi vardı, bu doğru. Spor kamuoyu da böyle değerlendirdi. Fazla olunca daha fazla ses çıkarmak gerekiyor. Biz takımımıza güveniyoruz. Geldiğimiz yolda da hakemin iyi ve kötü performans sergilediği oldu. Umarım en dengeli şekilde devam edecektir” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER