İzlemesi Zor Maçlar

1 Mayıs 2024 11:30

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 34. haftasında rakibimiz deplasmanda yine düşme hattında olan, şiddetle puana ihtiyacı olan Fatih Karagümrük kulübüydü. Olimpiyat stadındaki maçlar ne kadar zor olsa da Karagümrük takımına karşı şansımız tutuyordu.

Maçtan önce açıklanan kadroda bazı oyuncuları göremeyince açıkçası şaşırmadım. Çünkü şahsi görüşüm gerek mali problemler gerekse oyuncu yönetim hoca üçgenindeki problemlerden kaynaklı kalan maçlarda ideal on birimizle oynayacağımızı düşünmüyorum. Ancak Hoca sağ bek rotasyonunda Amar’ı değil de Mert’i değerlendirebilirdi. Kalan haftalar elimizdeki genç oyuncuları görmek için bir fırsat. Çünkü bu oyuncuların çoğu gelecek ilk on bir oyuncusu olacak.

Maça gelecek olursak. Bana göre maçı taktik olarak değerlendirmeye hiç gerek yok. Kötü bir yönetime ve kötü bir hocaya rağmen bazı oyuncular sahada elinden geleni yapmaya çalışıyor. Haftalar önce demiştim. Kalan haftalarda Antalyaspor’u izlemek hepimize eziyet olacak diye. Gerçekten öyle oluyor. Kalan maçlarda Antalyaspor’dan galibiyet beklemek neredeyse hayal. Nuri Şahin Hoca zamanındaki topladığımız puanlar olmasaydı acaba ne durumda olurduk düşünmesi bile korkutucu.

Son olarak maalesef Antalyaspor kötü yönetiliyor. Sayın Başkan ve bazı yöneticiler iyi niyetli olabilir ancak maddi destek alamadıkça elleri kolları bağlanmış oluyor. Maalesef yönetim her konuda sınıfta kaldı. Şehrin dinamikleri acilen Antalyaspor’un kurtuluş reçetesini yazması gerekiyor. Çünkü liglerin hemen ardından Avrupa Şampiyonası başlayıp akabinde yeni sezona bir ay gibi bir süre kalacak. Onun için geçen zaman aleyhimize olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.