Hedef Yoksa Oyun da Yok

16 Nisan 2024 10:00

Ulaş Kalkan yazdı…

Her şey devre arasında başladı. Fikirleri olan, en azından yaptığı ilk açıklamalardan bu anlaşılan bir hocayla 1,5 sezonu 2 Milyon Euro’dan anlaşan yönetimden ne yalan söyleyeyim bizler de umutlandık. Fakat gelin görün ki aynı yönetim, aynı transfer dönemi içerisinde Antalyaspor’a transfer yasağı gelmesine seyirci kaldı. Seyirci kalmasının yanında Antalyaspor devre arasında transfer yapmayan tek Süper Lig takımı olarak kaldı. Bu hedefsizlik durumu herkesten önce yönetime yazar. Fakat, tümüyle de değil.

Devre arası transferin kapalı olması yönetimin güçsüzlüğünü gösterir fakat bununla başa çıkmak mecburiyetinde olan hoca daha en başından havlu atarsa oyuncuların neler yapacağı açıkçası az çok ortadaydı, öyle de oluyor. Aralıklı fikstürde daha rahat etsin istediğim oyunculara artık rahat batsın ister durumdayım. Çünkü başta hocanın yersiz açıklamaları, oyuncu grubunun üzerindeki ölü toprağına bir kürek daha toprak atmaktan farksızdı. O günden beri takım başı kesik tavuk misali sahada yokları oynuyor.

Fakat bu haftaki hezimet de dahil, bu takımın bu halinde aslan payı Sergen Yalçın’a ait. Ben kendisiyle anlaşıldığını öğrendiğimde başarıların mimarı olarak lanse edeceğimi düşündüğüm bir hoca hakkında bunları söylerken üzülüyorum. Fakat gelin görün ki Sergen Yalçın, elindekiyle yapabileceği en iyi şeyi yapmaya değil de hep daha fazlasını talep etmeye dönük bir tavır içinde oldukça ne ona Antalyaspor’dan fayda gelir ne de Antalyaspor’a ondan… Hedefimiz kupa dedi 2 tur sonra elendi, bizden bir şey beklemeyin dedi, haftalarca gelen mağlubiyetler ve puan kayıplarına rağmen 4.’lük ile aramızda hâlâ sadece 6 puan var. Buna rağmen takım lig bitmiş, perde inmiş gibi performanslar sergilemeye devam ediyor.

Özel olarak Rizespor maçına değinmek gerekirse de topa sahip olan ama sahip olduğu topla ne yapacağını bilmeyen, klasik performans bu sefer hezimete dönüştü. Haftalardır takımın bariz bir şekilde bir gömlek üstünde olan Helton da bu sefer iyi oynamayınca, takke düştü kel göründü diyebiliriz.

Sergen Yalçın taleplerinde, yakındığı konularda çok haklı olmasına rağmen bir şeyi artık net bir şekilde idrak etmesi lazım: Olan oldu, artık geriye dönüş yok. Takımın önünde 6 maç, ilk 4 ile de arasında sadece 6 puan var. Yakınmak yerine çözüm üretirse, iğnelemek yerine oyuncularını motive ederse; 1. Ve 2. Dışında kimsenin hiçbir kurum ve kuruluş tarafından umursanmadığı bu sezonda Antalyaspor’umuzun Avrupa bileti almaması için hiçbir sebep yok. Rakipler çok kötü diye bizim onlardan daha kötü oynamamıza hiç gerek yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.