Olmadı Olmuyor ve Maalesef Olmayacak

1 Mayıs 2024 11:30

Evren İlkdoğan yazdı…

Antalyaspor tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşamanın eşiğinde sezonun bitmesini bekliyor. Oysa ki 6 ay öncesinde mali disiplin, akıllı transfer politikası ve oturmuş teknik kadrosuyla bambaşka bir Antalyaspor vardı.

Önce Sabri Gülel’in ayrılığı, sonrasında Nuri Şahin’in ani istifa kararı ve devamın Jehezkel krizi, transfer yasakları ve maaş krizleri derken yokuş aşağı gitmeye devam eden bir Antalyaspor görüyoruz. Sahaya bir sonraki maçta çıkacak 11’i bile kestiremediğimiz bir dönemdeyiz artık.

Sinan Boztepe ve yönetimi iyi niyetle göreve başlamış olsalar da hem tecrübesizlikleriyle aldıkları ani kararlar sonucu kulübü gelecekte çok ciddi maddi külfete soktular hem de gereksiz bir hamleyle düzgün giden takımın tekerine teknik kadro değişikliği ile çomak soktular.

Nuri Şahin’in ekibi hem maliyet olarak hem de başarı olarak Sergen Yalçın ve ekibinden çok daha verimli olabilirdi. Ligde 3.cülük hedefi konulup, transfer tahtasının bile açılamaması ve üstüne gelen ağır futbolcu dosyalarıyla karanlık sona koşar adımlarla gidiyoruz.

Sinan Boztepe’nin başkanlık dönemindeki artıları ve eksileri teraziye koysak ne tarafın daha ağır basacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Önümüzdeki sezonda da kendisinin ve yönetiminin Antalyaspor’da devam edeceği senaryoda maalesef sonumuz bu seneki İstanbulspor’dan farklı olmaz gibi götünüyor. Bu maddi tabloyla alt lige düşüş Antalyaspor için amatöre kadar gidebilecek bir yolculuğun başlangıcı olur. Bu işin şakası yok. İşte tam bu sebeple Antalyaspor’un Süper Lig’de devam etmesi büyük bir elzemdir.

Koskoca şehirde hep aynı isimlerin çevresinde dönen yönetim kadroları ise hepimizin ayıbı. Bu kadar maddi güçlü bir şehirden güçlü bir yönetim oluşturamıyor olmak ve geçmişte gelmiş olan güçlü yönetimleri Antalyaspor’a küstürmüş olmanın ise bir izahı yok maalesef.

Antalyaspor kimsenin tapulu malı değil. Bizler tribünde, Sayın Sinan Boztepe başkanlık koltuğunda, en alttaki isimde bu kulübe hizmet için orada oturuyor. İşte tam bu sebeple eğer olmuyorsa çok da zorlamamak gerekli ve bu hizmet yarışında koltuğu bu işe hevesli başka insanlara devretmeli. Antalyaspor kulübü asla sahipsiz kalmadı ve bundan sonra da kalmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.