Korkmaz’ın Öğrencileri

Artık daha sağlam oynayıp bu yükselişin aslında bir tesadüf olmadığını, futbolda yenmek için “dünya yıldızlarına” ihtiyacımız olmadığını göstermeye devam etmemiz gerekiyor.

Korkmaz’ın Öğrencileri
07.11.2018
A+
A-

Sezon öncesinde mali sıkıntılar yaşarken, küme düşme adayı olarak gösterilen takımımız şu anda ligde 3. sırada. Hırs, azim, inanç ve inatla maçlara çıkan Korkmaz’ın öğrencileri, adeta futbolun nasıl oynanacağını gösteriyorlar. Hiçbir istatikte ilk 5’te bile yer almadığını söyleyenlere bazı sözlerim var ama şu an değil. Bülent Hocamızın da dediği gibi “bu maç bitti, önümüzdeki maçlara bakacağız”

Aldığımız her galibiyette şımarırsak, yükseldiğimiz gibi de düşeriz. O yüzden artık daha sağlam oynayıp bu yükselişin aslında bir tesadüf olmadığını, futbolda yenmek için “dünya yıldızlarına” ihtiyacımız olmadığını göstermeye devam etmemiz gerekiyor.

Souleymane Doukara transfer edildiği zaman benim sıfır beklentim vardı, her maç yüzümü fazlasıyla kara çıkartıyor bizim “yeni karaoğlan”. Gerçekten helal olsun.

Bir de “milli savunma bakanımız” Diego’muz var. Bu sezon fırtınalar estiriyor. Ligde bu sezon en golcü savunma oyuncuları listesinde zirveyi Beşiktaş’tan Pepe ile
birlikte paylaşıyor iki gözümüz.

Diğer futbolcularımızın da hakkını yiyemem. Gerçekten hepsi özverili, hepsi yüreği ile oynuyor. Kalbimizi fethediyorsunuz çocuklar. Bir tarihi baştan yazıyorsunuz. Bu inancınızdan, kazanma inadınızdan asla vazgeçmeyin.

Bu takımın böyle olmasındaki temel sebep elbette Bülent Korkmaz’dır. “Korkmaz’ın öğrencileri” diye boşuna demiyorum. Futbolcuyken de fırtınalar yaratmış Bülent Korkmaz, şu anda Antalyaspor’un tarihine adını altın harflerle yazdırmaya başladı bile. Bu yükseliş devam ettikçe “Avrupa” hayallerimiz de gözümüzde canlanıyor.

Avrupa yoluna gidemesek bile Bülent Hoca tüm taraftarların kalbinde şimdiden tahtını kurdu. Nasıl mı? A Spor spikerinin derbiyi sorduğu soruya “Ben kendi takımımdan başkasını yorumlamıyorum. Aktif bir teknik direktörüm, dışarıda olsam yorumlardım. Ben kendi Takımımla İlgileniyorum! Başka Takımla İlgilenmiyorum!” diyerek Galatasaray’ın efsanesi olmasına rağmen cevaplamadan geçti. İşte bize böyle kursaklı hocalar lazım. “Bazılarının” her fırsatta yaptığını
yapmadığın için teşekkür ederim Bülent Hocam. Gerçekten taraftarın gönlüne tahtını çoktan kurdun!

Ali Şafak Öztürk gibi başkanımız varken bundan sonra da bize yakışan hocalar Bülent Hoca gibi olmalıdır!

E madem takımımız ligde üçüncü sırada, o zaman bu hafta pazar günü o stadyumu doldurmak tüm Antalya halkının boynunun borcudur. Sen, ben, o yok. “BİZ VARIZ”

“İnandık yeminler ettik güzel günlere.
Adın yazılacak her yere.
Taraftar futbolcu el ele
Yürüyoruz biz zaferlere”

Bu haftalık bu kadar büyük Antalyaspor taraftarı, sevdamız ve umutlarımız yüreğinizden düşmesin. Görüşmek üzere…

YORUMLAR
  1. Ömer Gülaçtı dedi ki:

    Karakız döktürmüşsün yine tebrik ederim ayrıca Bülent amcaoğlunmu anlayalım yani

    1. Teşekkür ediyorum, Bülent hoca konusunda da sadece soyisim benzerliği :))