SadeceAntalyaspor.com

Antalyasporlu Taraftarlara Şok

Cumartesi günü oynanan Kayserispor mücadelesinden sonra Kayserisporlu futbolcuları taşıyan otobüsün taşlanması sonucu otobüsün camları kırılmıştı. Kayserispor kulübü ise yapılanın cezasız kalmaması için adli makamlara başvuracağını belirtirken, takım otobüsünü taşıyan taraftarlara ilk ceza Antalya Emniyeti’nden geldi. Antalya Emniyeti’nin takibi sonucunda ilk etapta olaylara karıştığı belirlenen 35 taraftara “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” […]

22 Aralık 2014 - 10:00 'de eklendi.
Antalyasporlu Taraftarlara Şok

Cumartesi günü oynanan Kayserispor mücadelesinden sonra Kayserisporlu futbolcuları taşıyan otobüsün taşlanması sonucu otobüsün camları kırılmıştı. Kayserispor kulübü ise yapılanın cezasız kalmaması için adli makamlara başvuracağını belirtirken, takım otobüsünü taşıyan taraftarlara ilk ceza Antalya Emniyeti’nden geldi.

Antalya Emniyeti’nin takibi sonucunda ilk etapta olaylara karıştığı belirlenen 35 taraftara “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında 1 yıl süreyle seyirden men cezası uygulandı.

Ayrıca olaylara karışan taraftarlara da yine “Kamu Malına Zarar Vermek” kapsamında ceza gelmesi öngörülüyor.

Öe yandan düzenlenen yasaya göre spor müsabakalarından men cezası alanlar, Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri’nin yanı sıra herhangi bir özel kulüpte yönetici veya spor uzmanı gibi branşlarda çalışamıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER