Değerli Puan

1 Mart 2023 12:00

Ahmet Çolak yazdı…

Üst üste iki kez ertelenen ve sosyal medya platformlarında lanetli maç diye adlandırılan Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Antalyaspor arasındaki müsabaka geçtiğimiz hafta sonu oynandı. Federasyonun prosedürü ve kurallarına göre o günkü federasyona verilen listelerdeki oyuncuların oynayabileceği ve yeni transferlerin süre alamadığı maça çok fazla eksik ile giden takımız bir puan alarak şehrimize dönmüş oldu.

Kadromuzdaki oyunculara göre en faydalı ekip, Dolmabahçe’nin çimlerinin üzerindeydi. Her ne kadar bir puan üzerine oyun kurgusu olsa da değerlendiremediğimiz iki pozisyon bizi üç puandan etmiş oldu. Beşiktaş takımının isteksiz oyun anlayışı ve oyuncu grubunun gününde olmaması ekmeğimize yağ sürmüş oldu.

Maçın hakemi Abdülkadir Bitigen’in müsabakanın son 15 dakikasındaki Beşiktaş takımının maçı kazanması için yaptığı üstün gayretler bile Beşiktaş takım oyuncularını uyandırmaya yetmedi.

Eksik olan kadromuzun oyuncu kalitesi beklentinin altında olsa da bir puanın ötesine geçememiş olduk. Biraz daha kreatif ayaklar olsaydı üç puanı alıp dönmek içten bile değildi. Tabii ki burada ön plana çıkan ve maçın adamı seçilen kalecimiz Ataberk övgüyü fazlasıyla hak etti. Takımımızın bir kalecisi olduğunu Nuri Hoca ve bizler de birlikte öğrenmiş olduk.

Yapılan transferlerin hepsi genç oyuncular ve geleceğe yatırım olarak görünüyor. Bunlar ile birlikte takımımızın yaş ortalaması da oldukça düştü. Yapılan hamleleri faydalı olmasını ve takımın en az 5 yılını garantiye almasını temenni ederim.

Ülkemizin geçirmiş olduğu deprem felaketinin bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.