Nafiz Tanır Adaylığını Açıkladı

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, 18 Haziran’da yapılacak Antalyaspor Kulübü Derneği’nin olağan genel kurulunda yeniden aday olduğunu açıkladı…

Nafiz Tanır Adaylığını Açıkladı
3 Haziran 2016 12:42

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, 18 Haziran’da yapılacak Antalyaspor Kulübü Derneği’nin olağan genel kurulunda yeniden aday olduğunu açıkladı.

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 3 yıllık görev süresinin ardından yapılacak olağan genel kurul, Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salon’unda gerçekleştirilecek.

18 Haziran’daki ilk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde 25 Haziran´da çoğunluk aranmaksızın yapılacak genel kurulda, dernek üyeleri başkanın belirlenmesi için oy kullanacak.

Şuanda Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olan Nafiz Tanır, önümüzdeki dönem ekip olarak göreve tekrar talip olduklarını belirtti. 3 yıl önce göreve gelirken Antalyaspor’un kurumsal kimliği ve tesisleşmesi için hedef belirlediklerini kaydeden Tanır, kulübün kurumsal kimliğini artırmak için üye sayısını artırma ve tüzük değişikliğiyle kulübü geleceğe hazırladıklarını ifade etti.

Döşemealtı’ndaki arazi tahsisi sorununu da çözerek tesisin yapılmasını sağladıklarını aktaran Nafiz Tanır, amatör branşlarda aktiviteyi artırdıklarının altını çizdi. Bunların yeterli olmadığını vurgulayan Tanır, bu konuları geliştirecek yeni projeler ve sportif anlamda daha etkin olacak çalışmalar yapmaları gerektiğinin bilincinde olduklarını söyledi.

Gültekin Gencer’in olağanüstü genel kurul kararı alması ve aday olmayacağını açıklaması hakkında konuşan Nafiz Tanır, Gencer ve yönetiminin 3 yıl boyunca özverili çalıştıklarını belirtti.

Gencer ve ekibinin zaman zaman risk de aldığını kaydeden Tanır, “Sezonu başarılı bir noktada kapattı. Genel kurul kararı anonim şirket yönetiminin takdiri. Kendilerine her Antalyaspor’a hizmet eden gibi teşekkür ederiz. 30 Haziran’daki kongreye resmen bir adaylık açıklanırsa Antalyaspor’un kurulları ve hissedarları değerlendirir. Antalyaspor için atılacak her olumlu adıma kulüp derneği tarafından tabi ki katkı konacaktır.” şeklinde konuştu.

Ayrıca 25 Haziran’da çoğunluk aranmaksızın yapılacak genel kurulda Antalyaspor Kulübü Derneği seçimini kazanan başkan ve yönetimi, Antalyaspor A.Ş. yönetimi mali ve seçimli kongrelerinde tek başına karar verebilecek.