Bu Maçın Golleri Şaka mı

4 Aralık 2023 12:00

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de 14. hafta geride kalırken Bitexen Antalyaspor, deplasmanda Atakaş Hatayspor ile karşılaştı. Bol gollü beraberlik biten maçta seyir keyfi yüksekti.

Sadece futbolcular için değil, teknik ekip içinde heyecanı ve stresi yüksek bir maçtı. Sosyal medyada son zamanlarda Z kuşağının diline pelesenk olmuş bir lafla kısaca; bu maçın golleri şaka mı?

Hatta maç sonunda Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel ikinci. sarı kartı görmesiyle kırmızı kartla cezalandırıldı. İki takım içinde hafızalardan silinmeyen bir beraberlik oldu.

Antalyaspor’da son haftalarda grafik iyiye doğru giderken her maçtan sonra teşekkürler Sabri Gülel’e mi yoksa Sinan Boztepe’ye mi olmalı polemiği sürmeye devam ediyor. Sabri Gülel’e yaptıkları, Sinan Boztepe’ye yapacakları için teşekkür edip kırmızı beyazlı takımıza kanalize olalım.

Oyun başında bu takım ne yapıyor diye sorgularken oyun sonlarına doğru Helton Leite’nin sakatlığı sonucu orta saha oyuncusu Ramzi Safouri’nin kaleyi savunduğu tarihi bir maç oldu.

Ersun Yanal’dan sonra takıma teknik adamlık yapan Nuri Şahin pro lisansı olmadığı için maç sonu açıklaması yapmasına müsaade edilmiyordu fakat Türkiye Futbol Federasyonu, Nuri Şahin’e ekim ayının en centilmen teknik direktörü ödülünü vererek saçmalardan seçmeler serisine bir yenisini ekledi. Nuri Şahin’in centilmenliği bazen kendi taraftarını bile çıldırtacak seviyede olduğu için bu ödül şaşırtmadı ama zamanlaması yanlıştı.

Antalyaspor yavaş yavaş yukarı tırmanırken sular durulur mu yoksa yükselir mi, yaşayıp göreceğiz.