Vefa Nedir?

21 Mayıs 2024 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

2023-2024 sezonunun son iç saha maçımızı güzel bir oyunla kapatarak takımımıza veda ettik. Oyuncu grubu gerçekten yüksek karakter ortaya koyup maça gelen tatmin edici sayıdaki seyirciye galibiyet hediye etti. Sergen Yalçın, maalesef iz bırakmadan ve takıma olumlu bir etkisi olmadan gelip gitti. Benim nazarımda onun için söylenecek bir söz yok. Umarım başka bir Anadolu takımına teknik direktör olarak gidip oradaki insanları da hayal kırıklığına uğratmaz.

Sezonun bitimi, yeni sezon hazırlıkları demek. Bu sene sonu itibarıyla çok oyuncu sirkülasyonu yaşayacağız. Sözleşmesi bitenlerden ayrılıklar olacak. Yeni dönem için yazıyı yazdığım gece itibarıyla ismi çıkan Alex de Souza oldu. Ama az sonra değineceğim üzere, kulüp içindeki hareketlilik ve aldığım bazı duyumlardan sürpriz bir isim de yeni sezonda takımın hocası olabilir.

Açıkçası Alex ismine sıcağım. Uzun yıllar Türkiye’de forma giymiş, kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkan, milli günlerimizi anan Alex, futbolculuk geçmişi ile transfer dönemi kulübün oyuncu arayışında tercih edilebilir bir konumda olmasını sağlayabilir. Antalyaspor, onun kariyer başlangıcı için doğru bir başlama noktası olabilir. Yeter ki aklı saha dışı işlere kaymasın.

Kulüpleri var eden ve yaşamalarını sağlayan unsurlardan biri kuşkusuz sportif başarılarıdır. Ama o kulüpleri kendisine hizmet eden insanlara verdiği değer de ön plana çıkarır. Her sene çok sayıda oyuncu ayrılır ve kulüpte doğal olarak veda mesajları atar. Ama bir ismin bu sene Antalyaspor için farklı olması gerekirdi. İlk 2 sezonunda oynadığı futbolla defansın sigortası olup attığı kritik gollerle takıma önemli galibiyetler kazandıran Naldo, bir sezon aradan sonra takımımıza geri döndü. Taraftar olarak hepimiz mutlu olduk.

Hepimiz yazılan kaderimizi yaşıyoruz; nerede ne başımıza gelecek bilmemize imkan yok. Maalesef Naldo’nun evladı, kayınpederi ve kayınvalidesinin içinde olduğu araç, bir sabah hiç suçu yokken bir trafik canavarı tarafından kazaya maruz kaldı. Minik Davi ve dedesi, aylar süren komayı atlatamayarak bu şehirde vefat ettiler. Naldo, içini kavuran ateşle takıma elinden geldiğince hizmet etti. Kulübün kendine kucak açıp yola devam etmesi de takdiri hak etmiştir.

Gönül isterdi ki maç sonu yapılacak organizasyon ile taraftara duygularını iletsin, duygusal vedasını yapsın. Maalesef bu imkan tanınmadı. 2015’te takımımızı Süper Lig’e çıkaran Yusuf Şimşek hoca için de taziye mesajının geç atılması hoş olmadı.

Antalyaspor’da pek yakında hareketli günler başlayacak. Mevcut yönetim iyi niyetli çabalasa da ekonomik sıkıntıları kolay aşacak gibi durmuyorlar. Kulübün gerçek sahibi de bu aralar harıl harıl yeni başkan adayı arıyor. 2-3 adaydan biri yakında dile gelir. Büyük ihtimalle haziran ayı yeni genel kurulun yapılacağı ay olacak. Bu tip durumlar için kulüp adına hayırlısı ne ise o olsun dense de süreç içinden çıkılması zor kaosa yönelecek gibi. Maalesef taraftar olarak bize üzüntüsü kalıyor.

İki takım da pozitif ve güzel futbol oynamaya çaba gösterdi. Ama maçın hakemi, sanırım cuma Antalya maçı olmasını 2 günlük tatil ile birleştirmek ister gibi kafada olsa gerek, sahada yoktu. Net avantajları kesti, faullere kart göstermedi. Eğer maç iki takımdan biri için önem taşısaydı, işin içinden çıkamazdı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.