Tek Tek

4 Eylül 2023 12:00

M. Okan Okuş yazdı…

Sezon başı fikstür çekiminden sonra son yılların en şanslı fikstürünü çektiğimizi ve iyi bir kadro planlaması ile bu sezonu iyi bir yerde bitireceğimizi düşünmüştüm. Geride kalan 4 maçın birini kaybettik, üç beraberlik aldık. Eğer santrfor tercihlerimiz doğru olsa, dörtte dört yapmak işten bile değildi.

Nuri Şahin, uzun zamandır taraftarın tepkilerinin hedefinde. Antalyaspor sosyal medyasında Nuri Şahin’i savunan ender kişilerden biri olarak kaldım. Hocanın başarılı olmasını çok istiyorum. Ama geçen sene Michael Lindeman’ın babası hasta dendi, ayrıldı. Adam Antalya’da Dubai’de geziyordu. Alfons ülkesinde takım çalıştıracak diye ayrıldı, televizyonda yorumculuk yapıyor.

Nuri Şahin göreve ilk başladığında bir YouTube kanalında yardımcı hocaları seçerken, kendisini eleştirecek ve farklı görüşler sunacak iki kişi olmasını istediğini söylemişti. Gerçekten taktiksel olarak bu iki hocanın Nuri Şahin’e çok fazla yardımı oldu. Zaten bu da ilk seneki harika performansa yansıdı. İnsan için hayatta en büyük tehlike, “ben oldum” demektir. Yaptığın işin ağırlığı ve zorluğunu göz önüne aldığımızda, ikinci adam çok önemli. Sanırım onları kaybettiğine bu aralar çok üzülüyordur. Üstündeki baskı arttıkça saha içi dokunuşlarında da hata oluyor.

Maçın başından sonuna dek çabalayan bir takım vardı. Kayserispor alan kapamayı iyi yaptı. Bizde hücum üretiminde farklılık yaratamayınca, maçı koparacak gol ve golleri bulamadık. Holtmann’ın sakatlanması, Larsson’un iki net pozisyondaki yanlış pas tercihi de maçın kaderini çizdi. Geçen hafta ilk maçına çıkan Dario Saric, ilk 11 çıktığı maçta harika bir görüntü çizdi. Sezon sonu satın alma hakkını alıp iyi fiyata satarsak şaşırmam.

15 günlük araya girdik. Orta alana sert bir kesici ve hareketli bir santrfor, eksiklerimizi tamamlar.

Son olarak bu yazıyı cumartesi akşamı yazıyorum. Pazar günü ne olur bilemem. Eğer bir hoca değişimi söz konusu olacaksa bile Necati Ateş olamaz.

ETİKETLER: ,