Son Tango

26 Aralık 2023 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

Son 24 saatte 12 vatan evladını şehit verdikten sonra insanın içinden futbola dair bir şey yazmak gelmiyor. Ancak içimizdekileri sosyal medya hesaplarına döksek, başımız ağrıyacak. Çok şeyi içimize atıp futbol yazmak bir kaçış oluyor.

2023-2024 sezonunun geride kalan kısmı bizim için güzel geçti. Sezon başı çok doğru isimlerin uygun şartlarda transferi ve Nuri Şahin’in kafasındaki oyunu oynayan oyuncu topluluğu; 90 dakika tempo yapan, maçı bırakmayan, seyretmekten zevk veren bir takım yarattı.

Hatayspor maçında sakatlanan Leite, Karagümrük maçında kırmızı kart cezası nedeni ile iki maç ceza alan Erdal derken Dario Saric ve Sagiv Jehezkel’in sakatlığı ile solda Güray’ın yokluğunda perdeyi kapatmak için Adana Demirspor deplasmanına gittik. Sezona fırtına gibi girse de ilerleyen haftalarda sert düşüş yaşayan rakip karşısında galibiyet her şeye rağmen uzak değildi. Daha bismillah deyip koltuğa yayılamadan golü yedik. Kuşkusuz herkes fark yememizi beklerken Allah’tan sahada sosyal medyadaki taraftar kadar kolay dağılmayan bir takım vardı. Oyunda kontrolü eline alıp gol aramaya başladık. Yakaladıklarımızı atamadan devreye 2-0 geride girdik.

Tek kaleye çevirdiğimiz ikinci yarıda doğru noktada doğru isimlerle topu buluşturamayınca  85. dakikaya kadar golü bulamadık. Erdoğan Yeşilyurt, Hatay maçındaki gibi çilingir görevini yapıp jeneriklik golünü attı. Son yıllarda seyrettiğim en düzgün, tarafsız hakem performansını ortaya koyan Burak Pakkan ise 88. dakikada penaltıya giderken eli titremedi. Ama maalesef Adam Buksa dağlara vurdu. Canı sağ olsun diyelim.

Haftalardır çok fazla tekrar etsem de bizim takımda saha içi sorun minimum seviyede. Beklentilerin altında kalan bir iki oyuncu ile Holtmann gibi verim alamadığımız bir oyuncu dışında kadro yapılanmasında sorun yok.

Takımdaki ister Türk ister yabancı futbolcu olsun herkes sahada döktüğü terin karşılığını söz verildiği zamanda banka hesabında görmek ister. Ortada bir başarı var. Futbolcu, emeğinin karşılığını aldıkça kulüpte mutlu olur. Gelen hemen hemen her oyuncunun performansı, kendi kariyerleri açısından iyi bir noktada. Dolayısı ile yeni ve daha iyi şartlarda teklif almaları kaçınılmaz. Kulüp başkanlığını layığı ile yapıp gelecek yıllara yönelik yol haritası olan Sabri Gülel’i istifaya zorlayıp geçmişte bir yazımda da belirttiğim gibi Antalya şehri ile alakası olmayan ve burada bile yaşamayanlarla toplama yönetim yapmaya kalkarsan 60. günü göremeden kapı kapı yönetici aramaya çıkarsınız.

Bu maçla birlikte Adana’da ilk yarıyı kapattık. Açıkçası 7 Ocak haftasında yeni yılın ilk maçı olan Alanyaspor maçına kadar sanırım her gün bu takımın gerçek taraftarı için tedirgin geçecek. Bakalım bugünden o güne kadroda kimler kalacak ya da hiç istenmeyen şekilde elden uçmuş olacaklar. Ne güzel hayallere dalacağımız günlerden ne olacak halimize demeye geçmiş olmayız umarım.

Bu senenin son yazısında sizlere mutlu yıllar dilemeyi çok isterdim. Maalesef şehit olan askerlerimizin ardında bıraktığı anne, baba, eş ve çocukları düşündükçe bencilce bir duygu oluyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dilerim. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.