Önce Hayaller Ölür

14 Şubat 2024 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

Son iki aydır Antalyaspor taraftarının içindeki heyecan her geçen hafta öfkeye dönmeye başladı. Geldiğiniz günden bu yana yönetimsel anlamda yapılan bir tane doğru iş yok. Her hafta başka bir kaosun içindeyiz. Geldiğiniz günden bu yana olanları sayacak olursak:

  1. Öğretmenler günü haftasında Passolig gişesinin mesai bitiminden sonra öğretmenlere yönelik bilet yükleme kararı,
  2. Adana dönüşü hoca ile ipleri koparmak,
  3. Sagiv Jehezkel olayında olaya benzinle gidip ortalığın daha da karışmasına neden olmak ve bebeği olan oyuncunun yabancı bir ülkede polis nezaretinde göz altına alınmasına sebep olup ailesine derin travma yaratmak,
  4.  Jehezkel olayının yönetilememesinden ötürü gelecek olası ağır tazminata mahkum edilecek olmamız,
  5.  O gece alakasız insanlara Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ni bastırmak,
  6. Ödemeleri aksatıp oyuncuları pamuk ipliği ile takıma bağlı duruma getirmek,
  7. Transfer yasağına neden olup takımın ihtiyacı olan noktalara takviye yapılamasının yanında Saric ve Buksa’nın bonservisini alamamak. Bu durum büyük tehlike olacak.
  8. İçerideki son iki maçta localara alınan deplasman takımı taraftarlarının tahrik edici davranışlarına göz yummak,
  9.  Ne TFF ne de MHK nezdinde lobimizin olmaması. Hakemler çok kolay hakkımızda aleyhte karar verebiliyor. Geçen gece ile haksız puan kaybımız en az 10 oldu. Bakalım bu sessiz tavrınızdan dolayı TFF saha zeminini bahane edip stat kapatmaya gidecek mi?

Takımın oyuncu kalitesi ve hoca bir yere kadar. Burada eleştiri haksız. Eğer vites yükseltecekseniz, kadro kalitesini aynı noktaya çekmek yönetimin görevidir. Ama okul ziyaretine bile atkısız formasız giden, aidiyet duygusundan uzak, sosyal medyasında Antalyaspor paylaşımı yapmayan ve tepkisini dile getirenler, yaygara yapmakla suçlayacak noktaya gelen zihniyetten çok şey beklememek lazım.

Son üç ayda dön dolaş yönetiminin kötü ve yetersiz olmasını yazmaktan bıktım. Taraftarını engellemeyi marifet sayan, tepkilere üç maymunu oynayanların bu kulübün geleceğine ne katacağı ortada. Avrupa için çıkılan yol Zeytinköy’de sonuçlanmaz umarım.

Antalyaspor bugünleri de atlatır. 07 gençlik gibi yıllardır içeride olaylara izin vermeden takımının arkasında duran taraftar grubu ile şehrinin takımına sahip çıkıp sevenleri var. Bugün var yarın yoksunuz ama kulübün harcı sağlam. Kaybederiz ama yıkılmayız.

William Shakespeare “Önce hayaller ölür” demiş. Bir hayalimiz daha bu sezon için biter ama yarına dair umutlarımız devam eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.