Kulübede Değişim Zamanı

19 Şubat 2024 08:30

M. Okan Okuş yazdı…

Sergen Yalçın’a kağıt uzatılsa ve bu hafta kiminle oynayacağını sorsalar, herhalde yazacağı tek takım İstanbulspor olurdu.

İstanbulspor, Süper Lig’de kalması beklenmeyen takım olarak sahaya çıksa da maçın ilk yarısında oynadıkları oyunla Antalyaspor’un dağılmasını önleyen isim Helton oldu. Arka arkaya bulduğumuz iki golden sonra farka gideceğimiz düşüncesi ile ikinci yarıya çıktık. Ama takım ileri gitmekte zorlanınca ikinci yarı kabusa döndü.

Defalarca yazınca tekrara düşüyor ama toplumsal hafızamız çabuk unutuyor. Bu sene kaliteli kadro ile yola çıktık. 16-17 haftada tek yenilgili seriler yakaladık. Televizyonlarda yorumcular hem oyunu hem kadroyu övmeye başladı. Yakın zamana kadar takımın yenilmiyor oluşu, aslında olan sorunları yok saymamıza neden oldu. Ama artık yolun sonuna geldik. Nuri Şahin’in bıraktığı oyun mantalitesi ve takım kondisyonu her geçen hafta geriye gitmeye başladı. Son üç maçta hiç şaşmadan 55. dakikada nefesi tükenen, ileri gidemeyen takıma dönüştük.

Sergen Yalçın gelişi ile müspet bir hava yarattı. Ancak transfer yasağının kaldırılmaması hocanın da takıma yönelik bağını belli eder şekilde kopardı. İstanbulspor’un hocası 2-0 geride iken bile bir şekilde oyuna müdahale edip oyuncularının maçın içinde kalmasını sağladı. Sergen Yalçın iki eli bağlı, 90 dakika boyunca soğuk bir ifade ile kenarda dikilmeye devam ediyor. Dikkat ederseniz hoca ifadesi kullanmadım, saha kenarında duran bir kişi özelliğinden öte bir kişi değil artık. Takımın kondisyonu bitik. Oyunda enerji yok, pozisyona girme yok. Bu maçta kazansak aldatıcı olacaktı. Sezon sonuna kadar alacağımız maç sayılı olur. Bugün Helton olmasa ilk yarıda işimiz biterdi.

Hafta içi basın toplantısı yapıldı .Bazı açıklamaların tutarlı olduğunu düşünmüyorum. Örneğin transfer yasağının kaldırılmaması hatalı bir davranıştı. Türkiye’deki kur tutarlı değil, ödenmeyen borç geri gitmiyor. Üstüne yeni dosya gelince ceza yükü artıyor. Yerel seçimlerden sonra neler olacağı belirsiz. Zaten kadroda çoğu oyuncun sözleşmesi bitiyor, buna bir de transfer yasakları eklenirse önümüzdeki sezon içinden çıkılmaz noktaya gelebiliriz.

Bu sezon lig, 19 Mayıs tarihinde bitecek. Seçimler 31 Mart’ta yapılacak. Nisan ayında yeni yönetim yapılanması tamamlanmalı, süratle önümüze bakılmalı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.