Kazanmak İyidir

2 Ekim 2023 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

Ligde haftalar ilerledikçe takımların kadrosu oyun yapısı oturmaya başlıyor. Önümüzdeki hafta milli maç arası; kendini bulamayan, teknik ekipte değişiklik düşünenler için otoyola girmeden önceki son petrol istasyonu gibi.

Sezon başı bazı takımların kadro yapılanması iyi gibi gözükse de maçlar oynadıkça kadrolarının yetersiz olduğu görüldü. Bunlardan bence mevcut kadrosu ile ligde kalma şansı olmadığını düşündüğüm Samsunspor’dan aldığımız galibiyetten sonra gelen İstanbulspor, seri galibiyet için dişe uygun bir rakipti. Takım kadrosu kalite olarak çok yüksek olmasa da iki senedir mücadeleci oyunu ile ligde yer alan İstanbulspor bence geçen hafta stratejik bir hata yapıp hocası ile yollarını ayırdı. Lige çıktıklarından beri ezberlenmiş bir oyun anlayışı olduğundan hafta içi herkesin fark yemelerini bekledikleri Galatasaray maçından kıl payı puan alamadılar. Bizim takımın teklemesi ise “Stajyer”, “jöleli”, şişirilmiş” hocaya bindirmek için kıyıda köşede bekleyenler için tam tadında bir maçtı.

Yediğimiz golden sonra takımın devre arasından gerekli motivasyon ile döneceğini bekliyordum. Adam Buksa bu maça da damgasını vurup 15 günde bir İstanbul surlarını bombalamaya devam etti.

Haji Wright gibi hem sahada çok iyi performans sergileyip Dünya Kupası’na giden hem de kulübe çok ciddi gelir sağlayan bir isimden sonra ondan bir tık üst ismi bulup Antalyaspor’a kazandırmak, ciddi bir transfer başarısıdır. Büyük ihtimalle sezon sonu al sat yapacağımız bir isim olacak.

Gecen hafta övdüğümüz Jehezkel’in korner atışında gelen topu kaybedip takip etmemesi, Bünyamin’in daha orta alanda rakibini indirmek yerine onunla koşuya devam etmesi sonucu yenen gol sağ kanatın organize hatası idi.

Kazanmak iyidir; maç kazanma alışkanlığı yakalamak, maç başı iki gol atar duruma gelmek ondan daha iyidir.

Önümüzdeki hafta da evimizde puanları alıp sonbahardan kışa mutlu gireceğimizden eminim.