İsteyince Her Şey Güzel Oluyor

13 Mart 2023 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

Alex Ferguson’un “​İstatistik mini etek gibidir, çoğu şeyi gösterir ama asıl gösterilmesi gerekeni göstermez.” diye bir sözü vardır.

Kayserispor maçı, geçen hafta 15 şut çekip saçma sapan gollerle kaybettiğimiz Kasımpaşa maçından sonra saha içi ve dışını etkileyebilecek bir maç konumuna dönüştü. Sakatlıktan dönen Haji Wright ve Fredy’nin yanı sıra defansa monte edilen kiralık Emrecan’ın katılımı ile bu sezon beklentinin üstünde performans sergileyen rakibe karşı ne sonuç alacağımız merak konusu idi.

Maçın başında oyunu bizim sahamıza yıkmak için biraz yoklama yapmak isteyen rakibin oyununu hemen bozup kısa zamanda oyun hakimiyetini elimize aldık. Aslında Antalyaspor’da teknik direktör kariyerinin ilk günlerinden beri hocanın kafasında rakip kaleye çabuk gidip golü ve golleri bulma düşüncesi var. Geçen sene hoca görevi aldıktan sonra 7 maçta 3 gol ve üstünü rakip filelere gönderdik. Bu sene hoca bu düşüncede olsa da yaşanan sık sakatlık ve cezalılardan ötürü belki de kafasındaki planı tutturamadı. Bazı isimlerde ısrarı, Sinan gibi çok şey beklenen bir isimin umursamazca form yakalayamaması da hocanın elini çok daralttı.

Kötü hava şartları ve maçın ters saatte olmasına rağmen takımı için tribünlere gelen renktaşlar son yılların takım olarak oynanan en güzel futbolunu izledi. Giren çıkan her oyuncu görevini kusursuz yaptı. Rakibin etkili isimleri sahada çok iyi kitlendi. Rakip demişken, maçın başından itibaren kenarda gereksiz hareketler yapan ve maçın kadın dördüncü hakemine neredeyse fiziksel temasa varacak agresiflikte bulunan rakibin hocası bu kafa ile giderse Süper Lig kariyeri çok sürmez.

Fredy, geldiğinden beri her transfer döneminde hakkında gitti gidiyor muhabbeti yapılan ama her sezon bir çok maça damgasını vuran bir isim. Bugün belki de kariyerinin en iyi maçlarından birini oynadı. Şans yanında olsa hattrick ile maçı bitirebilirdi.

Haji Wright konusundaki korkum, sakatlığının yanı sıra adının bolca transfer haberleri ile geçmesi ve takımda kalması üzerine motivasyon eksikliği yaşaması ve hırsını kaybetmesi idi. Ancak maçın başından itibaren oyuna kendini vermesi, attığı iki gol ve yaptığı bir asist ile ‘Benden yana sorun yok, ben buradayım‘ dedi.

Zevkle izlediğimiz, haftayı mutlu kapadığımız bir maçtı. Nuri Hoca aklını sahaya verdiğinde taktik ve oyun planı açısından bu ligin en iyilerinden. O da her maçtan tecrübelenerek çıkıyor. Ama dediğim gibi yeter ki aklı çimlerin üstünde olsun.

Yakın zamanda Antalyaspor’umuzda başkan ve yönetim bazında değişiklikler olacak. Umarım gelen başkan ve yönetim gereksiz riske girmez, hoca ile yola devam eder.