Her Hafta Aynı Dert

14 Mayıs 2024 09:30

M. Okan Okuş yazdı…

Yazmanın zevk olduğu zamanlardan bir şey ifade etmediği zamanlara geldik. İyi niyetle ne uyarı yapsak zaman içinde istemesek de oldu. Karşılığı birilerinin adamı olmak, güdümlü olmak ithami ile suçlanmak oldu. Haftalarca içinde olduğumuz gerçekleri yazdığımız için tekrara düşmeye gerek yok. Önümüzdeki sezon ne olacak zamanı gelince göreceğiz. Ama ortada ışık saçan bir durum yok, inşallah yanılırım. Transfer taraftarın afyonudur. Sosyal medyaya futbolcu ismi düştükçe hele imzalar geldikçe taraftar coşar, maçlar başlayana kadar balayı dönemleri devam eder. Sadece Antalyaspor özelinde değil, bu durum bütün kulüpler ve taraftarı için geçerli. Örneğin, Son 3 sezon büyük paralar harcayan, iyi oyuncular alan Adana Demirspor sezon başı başlayan krizlerini çözemedi. Başkanı bıraktı. Bu gece evinde küme düşmeme mücadelesi veren Gaziantep, evinde 6 gol yiyerek final yaptı. Kulüplerin para savurduğu zamanlar geride kaldı. Birçok takım bu sezon bunun acısını yaşadı. Önümüzdeki sezonda bunun sancılarını çekecek takımlar var.

Bize gelecek olursak, hala nefes alacak durumdayız. İsmi teknik direktörlük için geçen Alex işi gerçeğe dönecek olursa, şahsi görüşüm kendisi için Antalyaspor iyi bir başlangıç noktası. Yaptıracağı doğru transferler ve ülkesinden getireceği istikbal vaad eden genç oyuncularla hem kendisi teknik direktörlük hayatının başında sağlam temeller atar, hem de oyuncuların bizde göstereceği performans kulübe iyi paralar kazandırabilir. Ne olup bitecek artık zaman bize gösterecek.

Bir şeyi gözden kaçırmamak lazım. Son dönemde hem saha içi hem de VAR’da aleyhimize direk verilen kararlar arttı. Geçen hafta Pendikspor ilk gol öncesi faulu akabinde ofsayttan verilen gol. Bu akşam lehimize 1/0 iken verilmeyen net penaltı akabinde ofsayt olabilecek pozisyon gibi kararlar artmaya başladı. Anlaşılan Mehmet Büyükekşi kendisinden yana tavır almayan takımlara direk düşmanca yaklaşıyor.

Sezon boyunca alt yapıya yönelik birçok veli ve kulüp antrenörünün tarafıma iletilen serzenişleri oldu. Altyapı seçimlerinin sağlıklı olmadığı, hak eden birçok oyuncunun Antalyaspor’a kazandırılamadığı söylendi. Çok değerli bir hocamın bana söylediği gibi, Antalyaspor aşktır. Antalyaspor seçmeye gidildiğinde tercih edilen yer olmalı. Her çocuğun, her ailenin, şehrin kulübünün adalet duygusuna güvenmesi gerekir.

Alt yapıyı koordine eden kişilerin alt yaş gruplarında maçların bittiği bu dönemde, Amatör kulüp yöneticileri ve hocaları ile bir araya gelip, onlara üstten bakmadan ortak çalışmalar yapılmalı.

Kuşkusuz her sporcu velisinin gözünde kendi evladı süper yetenek. Karar verici konumunda olanlar için içinde kolay olmadığını biliyorum. Ama şeffaflık ve iletişime ne kadar çok açık olursa, Antalyaspor ismi bu konulardan zarar almadan kendini korur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.