Hayat Devam Ediyor

8 Ocak 2024 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

2023 yılı, ülkede derin acılar bırakarak geldi geçti. Özellikle deprem bölgesi bunun acısını en az iki nesil yaşayacak. Geride kalanlara Allah sabır versin.

Antalyaspor olarak sezona iyi bir oyuncu yapılanması ile başladık. Daha ilk haftadan itibaren sözlü konuştuğum ve yazıştığım arkadaşlara ligde ilk beş, kupada final yaparız diyordum. Bu yazışmalar halen durduğundan ötürü benim açımdan yanılmamak, oldukça mutluluk verici. Zaten başkanın da üçüncülüğü hedef alacak kadar cesaretlenmesi hep bu doğru atılan tohumların eseri.

Seneyi sezona birlikte başlayan Sabri Gülel ve Nuri Şahin’den ayrılmış olarak bitirdik. Mart ayından görevi bıraktığı ekim ayına kadar geçen sene kadroda düşünülmeyen bütün oyunculardan istinasız gelir getirerek ayrılmayı başardı. Haji Wright gibi oyuncuyu hepimizin beklentisinin üstünde bir paraya satarak kulübü maddi açıdan rahatlatan bir insanı “küçük olsun benim olsun” zihniyetine kurban verdik. Senenin son günü de Nuri Şahin elimizden uçtu gitti. Antalyaspor’umuzu çok farklı noktaya götürecek, kalıcı başarılar yaşatacak iki insan artık yok. Sabri Gülel inşallah bir gün döner. Ama Nuri Şahin’in yolunun Milli takım teknik direktörlüğe haricinde en az yirmi sene Türkiye’ye düşeceğini sanmıyorum. Eğitimi, duruşu, kültürü ile anılan bir isimden başka noktaya geldik.

Haji Wright ve Nuri Şahin’in üst düzey transferleri, kulübün Avrupa’daki PR ve isminin duyulması açısından çok önemli. Potansiyelli isimlerden geri adım atmamak lazım.

Hoca değişikliği sonrası yönetimin tercihi Sergen Yalçın oldu. Piyasada boşta olan Türk hoca isimlerine bakılırsa, herkesi tatmin eden bir isim oldu.

Sergen Yalçın maça beklediğim gibi önde, agresif baskı ile başladı. Kanatlardan beklentisi büyüktü. Ama Jehezkel ve Bytyqi içeri giremeyince tehlikeli pozisyon yaratamadık. Nuri Şahin zamanı araya toplar atar, cepheden şutlar çekerdik. Bunu bu maçta yapamadık. Hoca elbette takımı tanımıyor. Keşke eski ekipten Ertuğrul Arslan’ı kulübeye alsa da en azından oyuncu sorduğunda takımı iyi tanıyan birinden bilgi alsaydı. Geri dönen Helton Leite ise sahadan boynu eğik ayrılmadan çıkmamızı sağlayan isimdi.

VAR hakemi açıkça 3 puanı gasp etti. Ne gördün, nasıl el olduğuna karar verdin. Hakemlere tepki gösteren bazı isimler çok net haklı.

Tahminimce, Sergen Hoca en az 5 takviye isteyecek. Özellikle içeri direkt kat eden Beşiktaş’taki N’Koudou ve Larin tarzı isimler isteyebilir. Tabi bu takviyeler takımı ağır bir maddi yükün altına sokacak. Sümen altı edilen çok şeyin olduğu kulüpte bunun getireceği maddi yükten nasıl kalkacağız, inanın bilmiyorum.

Maalesef mevcut başkan bana zerre kadar güven vermiyor ve yanlış yolda gidiyor. Sosyal medya hesabında kendisini etiketleyip gaz veren paylaşımlar, sağlıklı düşünmesine engel olur. Naçizane düşüncem, bundan vazgeçsin.

Nuri Şahin iki sene boyunca bu tribünleri doldurmamızı istedi. Kendinden çok feragat etti. Oyuncu kadrosu dağılmasın diye çok uğraştı. Ama İstanbul’un semt takımları harici tribünler dolmadı. Beş hafta sonra ya da iki ay sonra burada olup olmayacağı belli olmayan biri için koşa koşa geldiniz, yazık.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.