Hayallerimiz Yarım Kalmasın

7 Haziran 2022 09:59

M. Okan Okuş yazdı…

Ocak ayından itibaren tadı damağımızda kalan bir sezonu geride bıraktık. Devre arası transferlerin tam on ikiden vurması ile içeride ve dışarıda zevk veren, kolay sonuca giden bir takımımız oldu.

Liglerin sona ermesi ile sosyal medya hesaplarında bolca sayfa yenileme yapılan döneme girdik. İç transferde sözleşmesi sona eren oyuncu azlığı, mevcut kadroda yıldızı parlayan ve taliplileri artan Fernando ve Haji Wright’ın kalma ihtimalleri önümüzdeki sezon beklentileri daha da yukarı taşıma hayali kurduruyor. Taraftarımız ve benim de dahil olduğum “Nuri Şahin varsa transferde hata olmaz” havası, önümüzdeki sezon için hocanın omuzundaki yükü kuşkusuz artıracak.

Her takım taraftarı bu dönemde takımı bolca transfer yapsın, Youtube’a girip oyuncunun kısa videolarını izleyeyim ister. Ama ülke ekonomisine paralel olarak futbol sektörünün para bolluğu karaya oturdu.17 TL’yi aşan ve nereye gideceği belli olmayan Euro, gelecek sezonun naklen yayın ihalesi sonucunun hala belli olmaması gibi durumların yanında 2022-2023 sezonunda liglerdeki yabancı kuralının belirsizliği de kötü ötesi yönetilen Türk futbolunda geleceği karanlık tutuyor.

Antalyaspor camiası açısından bakacak olursak; saha içini geçtim, saha dışında da adil olmayan bir yapı var. Bir tarafta 200 Milyon liralık vergi borcunu 16 Milyon liraya indirenler, öte yanda milyarlık arazileri bir şekilde tahsisli olarak alanlar, imar yasağı olan arazisine yüksek katlı yapılar yapacak olanlar, devletin başka kurumlarından dengesiz destek alanların olduğu ligde mücadele edeceğiz.

Başkan Aziz Çetin ve yönetimi geldiğinden bu yana dışarıdan gözlemlediğim kadarı ile şehrin coğrafyasında katma değer yaratacak ne varsa kulüp adına onu işler hale getirmek istiyor. En son katıldığı Kanal V yayınında anlattığı projeler gerçekten heyecan vericiydi. Nuri Şahin ile çok iyi bir kan dokusu yaşayan Aziz Çetin umarım önümüzdeki sene yaklaşan seçim atmosferinde siyasete atılma isteği ile sonucu güzel olacak işleri yarım bırakıp gitmez.

Kulüpte güzel işlere bir örnek vermek istiyorum. Cuma akşamı Başkan Aziz Çetin ve bazı yöneticilerimiz, sosyal medyadan da tanıdığımız Engin Erdem organizasyonunda amatör ruhla bir araya gelen ve scout üzerine çalışan genç renktaşlarla bir araya geldi. Bu birlikteliğe yaklaşık 3 saat kadar onlarla beraber olan Nuri Şahin de katıldı. Arkadaşlarla sohbet eden, karşılıklı fikir alışverişinde bulunan hoca ve yönetimin yaptığı Türkiye şartlarında çok farklı ve değerli. Camia olmak, her yaş grubundan sözü olana değer vermek ve dinlemekten geçer. Genç arkadaşlara bu imkanı sağlayan başkanımıza ve hocaya bir taraftar olarak teşekkür ederim.

Bir sezonu bu satırlarda beraber geçirdik. Bana yazma konusunda referans olan Hakan Aydın ağabeyime ve bu imkanı sağlayan Ünal Aydın kardeşime teşekkür ederim. Önümüzdeki sezon daha güzel günleri tribünlerimizde yaşamak umuduyla sağlıklı günler dilerim.