Bu Şehir İle Derdiniz Ne?

28 Mayıs 2024 11:00

M. Okan Okuş yazdı…

Bir sezon daha geldi geçti. Sezonun son maçı, ligin ikinci yarısında yaşadıklarımıza yakışan hareketli bir final oldu. Sezon başı kadro yapılanmasını yapan, takıma uygun maliyetli, kaliteli ve karakterli oyuncu grubu kazandıran eski başkan sayın Sabri Gülel ve ekibine teşekkür ederim. Kendisi ile sezonu bitirebilsek şu günlerde çok farklı şeyler yaşıyor olabilirdik.

Son iki haftalık oyuna takımın hakkını vermek lazım. Son düdüğe kadar hırslı, tempolu, iyi futbol oynayarak veda ettiler. Açıkçası bu sezon her birinin aldığı neyse son kuruşuna kadar helal olsun.

Fikstürde son haftaki rakip Alanya idi. Sonucun sıralamayı değiştirmeyeceği bir maça, anlaşılan bu kulübün üst aklı fazlaca mana yükledi. Deplasmana gelen taraftarımızı 30. dakikada zorluklar içinde içeri almaları ile başlayan baskı süreci gece yarısı 1’e kadar sürdü. Bu kadar nefretin, aynı şehrin insanına kin duygusunun ardında acaba hangi niyet vardı? Saatlerce stad içinde kalan, su bile verilmeyen insanlardan biri kalp krizi geçirse, sonunda istenmeyen bir vefat yaşansa bunun sorumluluğunu kim alacaktı? Hiç kimse.

Antalyaspor düşer çıkar. Ama tek bir gerçek var: Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, eninde sonunda bu liglerde varlığı sürecek. Çünkü kulübe her zaman sahip çıkacak, kötü gidişata izin vermeyecek insanlar var. Ama siz bir giderseniz, BAL’dan önce durmazsınız.

Seçim zamanı koşa koşa kulübe resim çektirmeye gidenler, nedense ortalıkta yoktu. Merak etmeyin, malum takıma karşı tavır almanız 50 oya bile tesir etmez.

Önümüzdeki hafta sonuna doğru yeni hocamız Alex Antalya’da olacak. Daha önce olumlu anlamda sinerji yaratacağını söylemiştim. İnşallah, doğru transfer politikaları ile dolu ve coşkulu tribünler önünde geçecek bir sezon olur.

Göreve geldiği ilk günlerde bolca eleştirsem de, sezon sonuna doğru Sayın Başkan Sinan Boztepe ve yönetimi, imkanlar doğrultusunda doğru işler yapmaya başladı. İnşallah, yönetimine alacağı insanlarla sağlıklı bir şekilde yola devam eder. Ancak bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim: Kulüp içinde olan bir personelin yeni görevlendirmesi, uzun vadede sıkıntı yaratabilir. İşinin ehlidir, deneyimlidir, sizi ikna etmiştir, bilemem. Ama çok sayıda yerli ve yabancı transferinin yapılacağı sezonda, zaten maddi imkanlarımız sınırlı iken kuruşu kuruşuna hesap yapmak gerekir.

Bu sitede sizlere ulaştığım üçüncü sezonu tamamladım. Bu zaman içerisinde tavrım hep çıkarsız, menfaatsiz, Antalyaspor için doğru düşündüğüm neyse onu yazmak oldu. Bu durumdan dolayı, üç senedir kulüpte benden çok haz edilmediğini, dışarıda da aldığım tavırdan rahatsız olanlar olduğunu biliyorum. Hayatım boyunca ikinci takımım olmadı, bu saatten sonra da olmayacak. Allah ömür verdikçe, tek gerçek doğru bildiklerimi bu takım için söylemeye devam edeceğim. Hiç tanımadığım insanların bir yerlerde tanıştığımızda hakkımda iyi şeyler söylediğini duyduğumda, manevi hazzı bana yetiyor.

Tekrar buluşana kadar kendinize iyi bakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.