Bu Maç İçin Bir Puan İyidir

29 Kasım 2023 09:30

M. Okan Okuş yazdı…

Milli ara sırasında taraftarın genelinin düşüncesi, kalan maçlarımıza bakıp mümkün olduğunca az kayıpla yukarılara yakın bir yerde ilk yarıyı bitireceğimiz şeklindeydi. Değişmez gerçek; iyi oynayıp yukarı çıkış yapan her takım, ligdeki rakipleri için artık hedef takım haline geliyor. Bu haftaki rakibin hafta içi açıklamalarına ve maç sonu aldıkları bir puana sevinmelerine bakılırsa onların da bu maçı hedeflerine koyduğu belli idi.

İlhan Palut bu maç öncesi bizi iyi analiz etmiş. Kendi sahalarında beklemek yerine oyunu öne yıkmaya çalıştılar. Maçın ilk yarısı oyun kontrolünü elimize almakta zorluk çektik. Bunun üstüne özellikle Safuri’nin hatalı top kayıpları eklenince önce direkten dönen topun şansı, üstüne Helton Leite’nin 90 dakikalık mükemmel performansı ile gol yemediğimiz maç dakikasını Beşiktaş maçı ile beraber 225 dakikaya taşıdı. Gerçekten yıllar sonra maç kurtaran, takımı oyunda tutan kaleci bulmak büyük şans. Sözleşmesini uzatmak için artık iyice acele etmek lazım.

Takım soyunma odasına giderken sahaya içeride yiyecekleri sağlam fırça ve onun ateşlemesi ile döneceklerine emindim. Maçın ikinci yarısı ile kendi kimliğimizi bulduk. Oyuna hakim olduk ama yakaladığımız net pozisyonlarda topu fileye atamadık. Ama bu maç için hakkaniyetli konuşmak gerekirse, maçın berabere bitmesi iki takım için de adil oldu.

Her sezon bizim bu haftalarda bir kırılma haftamız oluyor. Eğer o kırılma maçını kazansak yukarı doğru çıkıp gideceğiz. Ama o eşiği atlayamayınca orta sıralarda dolanıp duruyoruz. Bu sene kadro güzel hedefler için umut vaat ediyor. Milli takımlarından dönen 5 oyuncu sahaya tam performans yansıtmakta zorlanmış olabilir. Geride kalan haftalarda oynayacağımız rakipler bizden daha iyi durumda değil. Nuri Hoca ve ekibi takımı mental anlamda kısa sürede toparlayıp yola devam etmelidir.