Top Bizi Sevmedi

29 Kasım 2023 09:30

İbrahim Yumak yazdı…

İki haftalık milli aradan sonra evimizde rakip Çaykur Rizespor’du. Milli araya girmeden önce takım iyi bir ritim tutmuş, Türkiye Kupası maçını da sayarsak dört maçlık bir galibiyet serisi yakalamıştı. Milli ara dönüşünde takımın performansını merak ediyordum. Çünkü ne zaman iyi bir seri yakalasak milli ara dönüşü galibiyet alamıyorduk.

Maç günü fırtınalı bir hava olsa da maç saatinde fazla üşütmeyen bir hava vardı. Maça ilgi beklediğimden fazlaydı. Nuri Hoca, Ankara deplasmanında kazanan kadroyu bozmuş ve Erdoğan’ı yanına kulübeye oturturken sakatlıktan dönen Güray ilk on bire dönmüştü.

Antalyaspor maça beklediğim baskı ile başlamadı. İlk 30 dakikada istediği oyunu bir türlü yansıtamadı. Özellikle Jehezkel ve Safouri’nin yorgun olması bunda etkiliydi. Antalyaspor ilk yarı boyunca sağ kanattan hücum yapmaya çalıştı. Güray’ın sakatlıktan dönmesi ve Larsson’un da gününde olmaması nedeniyle sol tarafı hiç kullanamadık. İlk yarıda istediğimiz oyunu oynayamasak da Veysel ve Buksa ile yüzde yüzlük gol pozisyonlarından yararlanamayınca ilk yarı golsüz sona erdi.

İkinci yarı başlamadan önceki düşüncem, takımın Beşiktaş maçında olduğu gibi reaksiyon vereceği yönündeydi. Nitekim takım ikinci toparlanır bir görüntü sergiledi. Önce Erdoğan’ın çaprazdan şutu sonra da Veysel’in altı pasın içinde vuruşunu kaleci çok iyi çıkardı. 60. dakikadan sonra oyun yine ilk yarıdaki oyuna dönmeye başladı. Değişiklikler biraz hareketlendirse de 85’e kadar Antalyaspor pozisyona girmekte zorlandı. Jehezkel’in önüne alıp attığı şu dışarıya gidince bir anda tribünler de hareketlendi. Bu dakikadan sonra baskısını arttıran Antalyaspor önce Jehezkel’in rabona ortasında Van de Streek kafayla topu dışarı attı. Sonra da Buksa’nın şutunu kaleci kurtarınca sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldık. Bu maçta adeta top bizi sevmedi. İyi oynamasak bile bulduğumuz net pozisyonlarla üç puanı alabilirdik.

Bu maçta Jehezkel ve Safouri gününde değildi. Jehezkel biraz ikinci yarı etkili olmaya çalışsa da, ilk yarı çok top ezdi. Buksa’da gününde değildi. Stoper tandemimiz yine kusursuz oynadı. Kalecimiz Helton yine yaptığı kurtarışlarla takımın oyunda kalmasını sağladı. Mutlaka sezon sonu takımda tutmalıyız. Assombalonga fazla kilolarından kurtuldukça hem mental hem fiziksel olarak toparlamaya başladı. Naldo yaşadığı büyük acılardan sonra tam 555 gün sonra 20 dakika da olsa Antalyaspor forması ile sahadaydı.

Son olarak oyuna girerken ve maç sonunda tribünde Naldo’ya verilen destek çok değerliydi. Ayrıca taraftarın maç sonunda Nuri Hoca’ya ve takıma sahip çıkması da önemliydi. Şimdi burada kaybedilen iki puanı Hatay deplasmanında telafi etme zamanı.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi…