İki Farklı Hikaye

2 Ekim 2023 10:00

İbrahim Yumak yazdı…

Geçen haftaki ilk galibiyetten sonra bu haftaki rakip, yine ligde galibiyeti olmayan takımlardan İstanbulspor’du. Kağıt üzerinde kolay bir maç gibi görünse de İstanbulspor zorlu bir rakipti. Hafta içi Galatasaray karşısında oynadıkları oyun bunun göstergesiydi.

Nuri Hoca kazanan kadroyu bozmamış, maça geçen haftaki on bir ile başlamıştı. İlk dakikalarda iki takımda temkinli bir oyun ortaya koydu. Antalyaspor kanatlardan etkili olmaya çalışırken, İstanbulspor ise kontrataklarla etkili olmaya çalışıyordu. Bir duran top organizasyonunda Veysel’in kafa vuruşu direkten dönerken başka etkili bir atağımız yoktu. Yine bir kornerde Jehezkel’in kaptırdığı topta, hızlı hücumda golü kalemizde gördük. Bünyamin rakibini doğru yerde faulle durdursa veya savunma çabuk geri dönse, pozisyon golle sonuçlanmayabilirdi. Yine son dakikalarda Helton’un yaptığı kurtarış ikinci yarıdaki hikayenin habercisi idi.

İkinci yarıya hızlı başladık. Dakikalar 50’yi gösterdiğinde Veysel’in uzun topunda Güray’ın pasında topun gelişine Buksa’nın vuruşunda beraberliği bulduk. Golden sonra baskımızı artırdık. Yine Güray’ın soldan ortasında Buksa’nın kafa vuruşuyla öne geçtik. Oyunun kontrolünü iyice eline alan Antalyaspor değişikliklerle birlikte Erdoğan ve Bytyqi ile pozisyonlar buldu ama sonuç değişmedi ve çok önemli bir üç puan daha aldık. Şimdi önümüzdeki hafta kendi evimizde Galatasaray maçından puanlar alıp milli araya daha moralli girmeliyiz.

İki farklı devrede iki farklı takım iki farklı hikaye izledik adeta. İkinci yarıdaki oyunla galibiyeti sonuna kadar hak ettik. Takımda kötü oyuncu neredeyse yoktu. Eksiklerimiz olsa da takım birbirine alıştıkça her geçen gün üzerine koyarak gidiyor.

Bünyamin’in bu sene biraz formsuzluğu var. Belki dinlendirilip yerine Erdoğan veya Jehezkel oynayabilir. Keza Streek’in yerine de Safuri’yi değerlendirebiliriz.

Bir parantez de Assombalonga’ya açmak istiyorum. Altı maçın ikisinde ilk on bir çıktı, dördünde ise sonradan girdi ve üç sarı kart gördü. Acilen hem mental hem de fiziksel olarak toparlanmalı. İlerleyen süreçte Türkiye Kupası ile sıkışan maç takviminde kendisine çok ihtiyacımız olacak.

Son olarak deplasman yapan hatırlı sayıdaki abilerimin, kardeşlerimin ayaklarına sağlık. Hem sayı olarak hem de tribün olarak iyilerdi.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor ailesi…