Donduk Kaldık

31 Ocak 2024 09:00

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 23. haftasında rakibimiz ligin son haftalardaki en formsuz takımı olan Kayserispor’du. Saat 17:00’de soğuk bir havada iki takımı; özellikle Antalyaspor’u zor bir maç bekliyordu. Puan sıralamasında üzerimizde yer alan iki takımın puan kaybı yaşamasından sonra bu maç hedef maç olarak önemli bir hale gelmişti.

Maçta Sergen Hoca geçen haftaki ilk on birini bozmamış, aynı kadroya şans vermişti. İki takımda maça tutuk başladı. Pas yapmakta zorlanan iki takımın mücadelesi orta saha mücadelesi şeklinde geçerken, Safuri’nin güzel ara pasında Sam Larsson kaleci ile karşı karşıya kalınca takımızı 1-0 öne geçirdi. Golden sonra bire bir aynı pozisyonu bu sefer Adam Buksa kötü bir vuruşla kaçırınca ilk yarı bu şekilde sona erdi. Maçın ikinci yarısında ise oyun anlamında hiç bir şey üretemeyen Antalyaspor rakibinin golüne engel olamadı ve bu önemli karşılaşmada bir puanla ayrıldı. Ayrıca takımın ikinci yarıdaki oyununa bakacak olursak 1 puan kazanç gibi duruyor. Zaten Antalyaspor son zamanlarda ne zaman böyle hedef maçlarına çıksa, en kötü futbollarından birini oynuyor. Yine o maçlardan birine şahit olduk.

Aslında maçla ilgili konuşacak taktik teknik bir konu neredeyse hiç yok. Sahada ne yaptığını bilmeyen, hava ve saha şartlarının izin verdiği kadar futbol oynamaya çalışan bir takım vardı. Antalya’dan gidip eksi derece olan bir havada futbol oynamak kolay olmasa gerek.

Son olarak maçtan sonra Sergen Hoca kadrosunun kısıtlığı olduğunu söylese de, transfer olana kadar bu kadrodan herkesten en iyi verimi almak zorunda. Ayrıca transfer yapılacak mı bu da bir soru işareti. Her maç sadece bir veya iki değişiklik yaparak oyunu 14 kişi üzerinden oynamaya kalkarsanız maalesef verim alamazsınız.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.