Tadı Tuzu Yok

28 Ağustos 2023 10:30

Ahmet Çolak yazdı…

Süper Lig’in ilk iki haftasında hücum hattında kenarları kullanan Antalyaspor, 66 orta girişimi ile inanılmaz bir sayıya imza atmış oldu. Tabi ki net golcü tipinde santrfor eksikliği ile maalesef skor üretmekte başarılı olamadı.

Geçen haftanın kadro yapısı ile sahaya çıkan Antalyaspor ilk 25 dakikada oyunu domine etti. Rakibin de hatalı pasından bulunan gol ile momentumu yakalayıp yarım saat boyunca oyuna hükmetmiş oldu. Her iki ekibin oyun planında sahayı enlemesine kullanma tercihleri ve sürekli yan top oynamaları yüzünden, özellikle Sivasspor’un Antalyaspor’un çıkarken kaptırdığı topla 35. dakikada bulduğu golden sonra maç belki de bu sezonun en tatsız tuzsuz müsabakasına aday olmaya başladı ve kalan 70 dakikayı da her iki takım taraftarlarına ıstırap içinde izlettiler. Özellikle Sivasspor’un bulduğu golden sonra oyunun temposu düşme sürecine girdi ve ilk yarının sonuna kadar tempo belli bir seviyede kalırken her iki takım da yükseltme adına neredeyse hiçbir şey yapmadı.

İkinci 45. dakikanın başlama vuruşundan itibaren Sivasspor özellikle Gerson Rodrigues üzerinden hücum aksiyonları ile üstünlüğü alsa da skor üretmekte çok zorlandı. Maçın ilk yarısında ayakları yere daha sağlam basan Antalyaspor, ikinci yarı Sivasspor oyun üstünlüğünü eline alsa da sonuca gidemedi. Özellikle Antalyaspor geçiş oyunlarını hiç düşünmeyince orta sahada sıkışan oyun iki takımı da kilitlemiş oldu. Tipik bir beraberlik maçı olacak şekilde tezahür etti ve 90 dakika sonunda takımlar puanları paylaşmış oldular.

Antalyaspor’da defans kurgusu hariç neredeyse her bölgeye yeni transferler yapıldı. Tabi bu bir süreçte yeni oyunculara birkaç hafta süre vermekte hiçbir sakınca görmüyorum. Adaptasyon süreci uzun sürmeden yeni oyuncuların takımına maksimum katkı vermeleri en büyük dileğimiz. Kayserispor müsabakasında hem kenar yönetim hem de oyuncu grubu terinin son damlasına kadar mücadele edip taraftarına sezonun ilk 3 puanını hediye etmelidirler.

Son olarak çok beğendiğim ve takdir ettiğim Denizli Bölgesi hakemi Ümit Öztürk’e iki çift lafım olacak; zorluk derecesi neredeyse hiç yok denecek kadar az olan, toplasan tribünde dört bin taraftarla baskısı hiç olmayan grubun önünde Sivasspor’dan Gerson Rodrigues’in kasıtlı olarak yaptığı iki sert hareket yüzünden oyundan atamıyorsan hakemliğini tartışmaya başlarım. Servet Çetin baktı ki sen oyundan atmıyorsun anında futbolcusunu kenara aldı ve işin doğrusunu yapmış oldu.