Sıkıntılı Dönem

17 Aralık 2022 14:56

Ahmet Çolak yazdı…

Lige kötü başlangıç yaparak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Antalyaspor, Dünya Kupası arasına girmeden toparlanma sürecine girmiş ve aldığı 16 puan ile ligde puan cetvelinde ilk 10 bandına yaklaşmış oldu. Her ne kadar sezon başı konulan hedefin uzağında da olsa son haftalarda aldığı puanlar yüreklere su serpmiş oldu.

Tabii ki Dünya Kupası arası yukarı doğru giden ivmeyi durdurmuş olsa da, Antalyaspor için sıkıntılı sürecin saha dışarısında daha da vahim olduğunu öğrenmek bizleri derinden yaralamıştır. Özellikle geçmiş dönemlerden formamızı giymiş olan oyunculara yapılamayan ödemeler ile transfer yasağının kulübe tebliğ edilmesiyle camia olarak şoku yaşamışken, bundan önce kulübümüze önemli bir gelir kaynağı olan hafriyat işletmesinin öncelikle yerel mahkemeler ve daha sonra bir üst olan istinaf mahkemesinden de Antalyaspor aleyhine oy birliği ile verilen kararlar ile şok üstüne şok yaşamaya devam ettik. Özellikle çok önemli bir gelir kapısının da kapandığını görmüş olduk.

En son yapılan A.Ş. Genel Kurulunda oluşturulan ve yeni yönetim kurulu üyelerinin taahhütlerini yerine getirmedikleri ve gerekli katkıyı koymadıkları ile ilgili duyumlar gelmeye başladı. Mevcut Başkan Aziz Çetin ve yanındaki birkaç yönetici dışındakiler hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Özellikle maddi açıdan sıkıntılı dönemde ellerini ceplerine atmayanları ilerleyen günlerde duymaya devam edeceğiz haberleri geliyor. Sezon başında Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, birçok Süper Lig kulübünün mart ayını göremeyeceğini söylediği zaman ciddiye alınmamıştı. Kayserispor başkanının görevi bırakması, Gaziantep FK başkanının da kısa zamanda görevi devretmeye hazırlandığını düşünürsek ne kadar haklı olduğunu görebiliriz. Tabii ki Antalyaspor’da yaşanan gelişmelerden sürecin bizim için de hiç kolay geçmeyeceği şeklinde algılayabiliriz.

Bir de sezon başı sözleşme imzalanan ve süre almadığı için futbolu bırakma kararı alan Boffin olayı bunlara noktayı koymuş oldu. Özellikle yapılan sözleşmede belli bir maç sayısını tutturup otomatik olarak uzar diye maddeler var mıydı?

Dünya Kupası arasında yaşanan tek olumlu şey, Serie A’yı domine eden ve Şampiyonlar Ligi’nde fırtınalar estiren S.S. Napoli takımı ile yapılan hazırlık maçında taraftarı ile bütünleşen Antalyaspor takımını izlememiz oldu.