Oyunun İçinde Kalmak

6 Mart 2024 09:00

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor takımı son oynadığı 4 maçında maalesef 3 puanı hanesine yazdıramamıştı. Her ne kadar oyun anlamında göze hoş görünse de galibiyet gelmeyince bir anlam kazanamayan haftaları geride bırakan takımımız şanssızlığı kırmak adına Gaziantep FK maçına çıkmıştı. Bu müsabaka da takımımız için yukarıdaki grupta kalma veya aşağıya hızla ivme yönünde mi olacağına karar vereceği kritik bir mücadeleye sahne olacaktı.

Kırmızı-beyazlı ekibimiz 45 dakikalık devrenin ilk 10 dakikası hariç rakibine ezici bir üstünlük kurdu. Özellikle Van De Streek, Buksa ve Sam Larsson son vuruş tercihlerini yerinde yapsalar devreyi 3 veya 4 farkla önde kapatmamız içten bile değildi. Konuk Gaziantep takımı bugüne kadar olan oyun düzeninde 5’li savunma sisteminden dönmüş olması Antalyaspor’un ekmeğine yağ sürmüş oldu. Smudica saha 4-2-3-1 gibi diziliş ile takımını yönlendirince ağır olan stoper tandeminde çok zorlandılar. Bir de gol ayakları Maxim ve Dragos günlerinde olmayınca çok net gol pozisyonlarını bulamadan müsabakayı tamamlamış oldular.

Antalyaspor takımı 24 kez rakip ceza sahasında topla buluşup 22 şut girişimi ve 9 isabet sayısı ile yine rekora imza atmış oldu. Bu karşılık takımımızın en büyük eksikliği oyuncu grubunun müsabakalara başladığı gibi bitirememeleri göze çarpıyor. Futbolcular maalesef oyunun içinde kalamıyorlar. Sezon başından bu yana oyun istikrarını devam ettirebilselerdi puan anlamında en az +10 puan hanemizde olabilirdi.

Ligin boyunun iyice kısaldığı döneme giriyoruz, tabiri caizse son düzlüğe girildi. Bundan sonra oynayacağımız maçlar ligdeki direkt rakiplerimizle, alabileceğimiz puanları maksimum düzeye çıkartmalıyız. Kupa gibi bir hedefimiz de kalmadığı için sıralamada olabileceğin en üst yerinde kendimize yer bulmalıyız. Futbol kamuoyun ve camiamızın beklentilerini yerine getirmek adına iç saha maçlarında son oynanan müsabakadaki bilet fiyatlarının sezon sonuna kadar devam etmesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.