Öylesine Bir Maç

9 Haziran 2023 12:00

Ahmet Çolak yazdı…

Sezonun son maçını Giresun deplasmanında oynayan takımımız sezonu tamamlamış oldu.

Her ne kadar matematiksel olarak netleşmese de, iki maç öncesi kendi sahasında Trabzonspor’a kendi evinde farklı skor ile kaybeden Giresunspor havlu atmış gibiydi. Buna karşılık herhangi bir yanlış anlamaya fırsat vermemek adına Antalyaspor ideale yakın oyuncu grubu ile müsabakaya başladı.

Maçın başlama düdüğü ile birlikte Giresunspor takımının gerginliği çok net belli oluyordu. Buna karşılık ligde hükmen kazandığı Hatay maçından sonra ligde kaldığı belli olunca rahat bir oyun anlayışı ile topa daha fazla sahip olan, isabetli pas yüzdesini yukarılara çıkaran bir Antalyaspor izledik.

Futbolun hataları affetmeyeceği hemen kendini gösterdi ve defans göbeğinin iki genç oyuncusundan Amar’ın yaptığı iki hatadan birisinde rakip takım hiç beklemediği bir anda penaltıdan bulduğu gol ile geçti. Buna karşılık oyun düzenlerinde çok fazla değişikliğe gitmeyerek devam ettiler, topu Antalyaspor’a vererek araya atılacak toplar ve kontra bulacakları pozisyonlar ile sonuca gitmeyi beklediler. Ayrıca müsabakanın ikinci yarısının başında buldukları golden sonra bir kişi eksik kalarak iyice kendi yarı alanına gömüldüler. Buna karşılık Antalyaspor 35 dakika eksik oynayan rakibine karşı gol veya goller bulamadan maçı tamamlamış oldu.

Sezonun son maçında ununu elemiş eleğini asmış Antalyaspor için çok da eleştirilecek bir durum söz konusu olmadığından ötürü genel sezon değerlendirmesini yapacağımız sezonun final yazısında önümüzdeki hafta buluşmak dileğiyle… Bütün renktaşlarıma sağlıklı ve mutlu günler dilerim.