Gemi Karaya Oturdu

8 Mart 2023 12:00

Ahmet Çolak yazdı…

Ülkemizi yasa boğan, asrın felaketi depremin 30. gününde, erteleme maçında eksik kadrosuna rağmen oyun disiplini ve iyi müdafa anlayışı ile bir puan alan ekibimiz, ligin 24. haftasında yine İstanbul’un Kasımpaşa takımına konuk oldu.

Bir önceki maçta eksik, cezalı ve yeni transferleri oynatamayan Nuri Şahin ve teknik ekibi neredeyse tam kadro ile bu müsabakada alternatifli bir kadroyla sahaya çıktı. Lakin maçın başlama düdüğüyle birlikte sahada kazanmak için mücadele eden oyuncu grubu maalesef yoktu. Bir sorumsuzluk, vurdumduymazlık almış başını gidiyordu. Hal böyle olunca rakip takım, karşısında hiçbir şey yapmayan oyuncu grubunu görünce daha rahat oynamaya ve Antalyaspor’u hataya zorlamaya başladı. Bunun neticesinde halı sahada bile atılmayacak üç golle rakibini evine eli boş göndermiş oldu.

Takımımızda gerçekten Süper Lig seviyesinde olmayan birçok oyuncu var. Müteakip kereler yazılarımızda sorduk fakat kendimizce cevabını alamadık; bu oyuncular neye veya hangi kriterlere göre alındılar? Kim izledi, kimler onay verdi, şu an ben dahil bir çok renktaşımız, TFF 1. Lig’den mevcut kadrodaki oyuncuların muadili olarak en az on tane oyuncu ismi yazabilir. Gerçekten yapılan transferler tam bir fiyasko ve hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bu sezon başkan, yönetim kurulu ve teknik ekip gemiyi karaya oturtmuştur. Bu saatten sonra da açık denizlere yol alması pek mümkün görünmüyor. Maalesef ligin ilk haftalarında itibaren takımımız Mehteran Bölüğü gibi bir ileri iki geri devam ediyor. Bir türlü kadro ve sonuç istikrarını yakalayamadı. Şu an sosyal medya mecralarında gösterilen tepkiler, durum böyle giderse stadyumlarda devam edecek gibi bir görüntü sergiliyor. Tabi ki kadro seçiminde eş, dost, arkadaş ve ahbap çavuş ilişkisini de göz ardı etmeyelim. Müzmin sakat, kulüp bulması istenen ve istikrarsız oyuncular ile kurulan maç kadrolarında istenen sonuçlar alınamıyor. Radikal kararlar alıp yeniden bir yerlerden başlamak gerek.