Çadır Tiyatrosu

28 Şubat 2024 09:00

Ahmet Çolak yazdı…

Türk futbolu her geçen gün içinden çıkılmaz hâl almaya devam ediyor. Ligin marka değerini artırmak adına projeler yapmak yerine 3 İstanbul takımının uşaklığını yapan bir Federasyon ve bunların maaşlı eyyamcı hakemleri her türlü şaklabanlıkları yapmaya devam ediyorlar. Gerçekten inanılır gibi değil sene 2024 olmuş sanki ligin ilk resmi başlangıç yılı 1959’da oynanıyor gibiyiz. Yayıncı kuruluşta 20 küsür kamera var, tribündeki taraftarın tamamında telefon var, saha kenarında foto muhabirlerinin çektikleri var, teknoloji alt yapısı neredeyse bütün stadyumlarda mükemmele yakın şekilde var ama ne hikmetse futbolda pozisyonlara müdahaleyi ve hakem kararlarını daha da kolaylaştırmak için getirilen VAR sistemi yok!!! Şimdi adama sorarlar arkadaşlar bu kadar parayı döviz bazında neden bu sisteme yatırdınız, siz bu ülkedeki futbol kamuoyunu ve taraftarı aptal yerine mi koyuyorsunuz? Bu kadar hata ile davam etme şansınız maalesef kalmıyor, artık kendiniz mi bırakırsınız yoksa el mi çektirirler bekleyip göreceğiz. Futbol kamuoyunun her kesiminden tepkiler almaya devam edecekseniz.

Antalyaspor takımı haftanın kapanış maçında Galatasaray karşılaşmasına çıktı ama, çıkmasına rağmen 24 saat önce oynan Fenerbahçe müsabakasında verilen kararların kendi oynayacakları maça nasıl sirayet edeceklerinin merakı içerisindeydiler. Maçın başlama düdüğü ile birlikte ilk 8 dakikada Antalyaspor takımı güçlü rakibini sağlı sollu kendi yarı alanına hapsetmişken stadyumdaki taraftarlar, ekran başındakiler Çadır Tiyatrosu izlemeye başladılar. 8. dakikada hakemin devam kararına rağmen VAR devreye devreye girdi ve tiyatro sanatçılarının affına sığınarak söylüyorum, Çadır Tiyatrosu oyuncuları alkışlar arasında gösterilerine başladılar. Penaltı ve gol ile rakibinin hızını kestiğini sanan VAR odası Antalyaspor’un gelen golünden sonra rakibini nasıl durdururum derken 2 dakika 40 saniye süren incelemesi ile çektikleri çizgiyi utanmasalar kalecileri Muslera’nın oradan çekeceklerdi. Arkadaşlar 2 dakika 40.saniye bir basketbol müsabakası için ne kadar çok uzun bir süre olduğunu spor severler bilir. Yani 10 dakikalık periyot’ un 4/1 kadar bir süredir ki bir takımın 10 ve üzeri sayıdan geri gelip öne geçmesi kadar önemli bir süredir. Bu niye örnek olarak verdim biliyor musunuz, zamanın ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak için. Bu VAR odasındaki arkadaşlar milletin akıl sağlığı ile dalga mı geçiyorlar? Abi siz yaklaşık 200 saniye ne yaptınız orada yahu!!! İki kişi dolar-euro paritesine mi baktınız veya borsada hangi kâğıt daha fazla getiri verir onu mu hesapladınız? Yapmayın daha fazla kendinize eziyet etmeyin insanlar size artık farklı yerleri ile gülüyorlar.

Maça gelirsek Antalyaspor analiz ekibi rakibi iyi etüt etmişler, Sergen Yalçın takımı hafta içerisinde iyi hazırlamış, futbolcu grubu maçın her dakikasında içinde kaldı. Müsabakaya klasik 4-1-4-1 ile çıkan takım daha sonra maçın gidişatına göre 4-2-3-1 dönerek saha içerisinde hep doğruları yaptı. Beklenenin aksine rakibin üzerine giden, ayağa oynayarak geçiş oyunlarını hızlı yapan ve rakibini zor anlar yaşatan Antalyaspor takımı alkışı sonuna kadar hak etmiştir.  Temennimiz önümüzdeki kalan Müsabakalarda aynı oyun düzenini görmeye devam edeceğimize inancımız ı sürdüreceğimiz yönündedir.

Bu haftaki Gaziantep FK müsabakasında oynanacak maç yine hafta içi mesaisi ve pazartesi gününe denk geliyor. Burada Antalyaspor Başkanı ve yönetiminden rica ediyorum, Galatasaray müsabakasında terlerinin son damlasına kadar mücadele eden ve VAR hakemlerinin gazabına uğrayan oyuncu grubunu alkışlamak ve onore etmek adına bilet fiyatlarını sembolik bir rakam olarak belirleyin ve tribünleri doldurup 20 bin taraftar ile futbolcularımızı gururlandırın ve ödüllendirin. Unutmayın futbol her zaman Antalyaspor taraftarı ile güzeldir!!!!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.