Aynı Senaryo

28 Mayıs 2024 11:00

Ahmet Çolak yazdı…

Ağustos ayında başlayan uzun soluklu bir sezonun daha sonuna geldik. Ligin son maçında bölgenin iki takımının mücadelesi beraberlikle sonuçlandı. Ununu elemiş eleğini asmış iki takım, sezonu ilk 10 içerisinde tamamlayarak önümüzdeki sezon Süper Lig’de kaldıkları yerden devam edecekler.

Son yıllarda iki takım arasındaki müsabakalarda, özellikle saha içi değil ama saha dışı daha çok konuşuluyor. Alanya’da oynanan maçlarda, misafir olan Antalyaspor taraftarlarına inanılmaz bir kin ve nefret duygusu ile yaklaşılıyor. Stadyum dışında otobüs taşlamalardan, içeride en temel su, tuvalet ve satış yapılacak büfelerde bile hizmet verilmiyor.

Güvenlik güçlerinin kontrolsüz güç kullanımı, güvenlik zafiyeti ve biber gazı kullanması da ev sahibi ekibin taraftarının elini kuvvetlendiriyor. Onlar da bundan aldıkları görsel destek ile çağ dışı şekilde taşlama ve galiz küfürlere başvuruyorlar. Gerçekten inanılır gibi değil. Türkiye’de futbolun en üst liginde oynayan her iki takımın, özellikle Alanyaspor taraftarının bu şekilde davranışına bir anlam vermekte oldukça zorlanıyoruz.

Artık her yıl Oba Stadyumu’nda yaşanan ve yaşatılan bu olumsuzlukların son bulmasını diliyoruz. Tabii ki bunun, öncelikle jandarma kolluk kuvvetleri ve Alanyaspor taraftarının daha dikkatli ve itinalı çabaları ile mümkün olacağını düşünüyoruz ve inanmak istiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.