Aynı Döngü

20 Nisan 2023 12:00

Ahmet Çolak yazdı…

Mutlak galibiyet parolası ile çıkılan İstanbul deplasmanından son dakikalarda bulunan penaltı golü ile beraberliği kurtararak döndük. Puan sıralamasında direkt rakip olarak görünen İstanbulspor’a deplasmanda 3 gol atıp berabere bitirerek puan farkının kapanmasına izin vermemek başarı gibi görünse de gerçekten bu kadar kopuk oyun anlayışı ile rakibin ataklarına defans oyuncuların yetersiz müdahaleleri ile sürekli geri düşerek rakibini kovalayan ve her defasında yakalayıp akabinde tekrar geri düşecek izlenimi veren bir Antalyaspor izliyoruz. Brezilyalı stoper Naldo’nun gidişinden sonra bir türlü istenen defans kurgusunu oturtamadık. Teknik ekip sürekli arayışta olsa da maalesef gereken sistemi bir türlü sağlayamadı.

Rakip takım teknik adamı Fatih Tekke oyun anlayışında topu Antalyaspor’a verip geçiş oyunlarını hızlı yaparak skora gitme üzerine kurgulamıştı. Anlaşılan yardımcılarına Antalyaspor’u birkaç kez izletmiş olacak ki düşündüğü her şeyi doğru yaptığını görmüş olduk. Topa sahip olma oranlarında %30 ile %70 gibi rakamı Antalyaspor lehine görünce maçın mutlak hâkimi olarak görünse de skor anlamında denge bir türlü bozulmadı.

Nuri Şahin ve ekibi deplasmanlarda hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Maalesef bir oyun planı yok. Gününde olan oyuncular olursa çıkıp günü kurtarıyorlar. Özellikle kanat bekleri dahil stoperlerimiz inanılmaz kademe hataları yapıyorlar. Maalesef bunlara çözüm bulunamamakla birlikte kenardan hamle oyuncularının da yetersizliği ve hazır olamamaları skor katkısını ve defans bloklarını sağlamlaştırmaya yetmiyor. Sezon başı ilk 5 hedefi koyarak ve hala düşmemeye oynamak da ayrı bir başarı olarak görünüyor.

İç saha ve deplasman performansı siyah ile beyaz gibi, bir türlü gri rengi tutturamadık. Teknik ekip bunların üstesinden gelemiyor. Yine galip gelmeden dönülen bir deplasmandan sonra yine bir iç saha galibiyetiyle kendimizi avutmaya devam edeceğiz ve bu döngü ile sezonu bitireceğiz.