Artık İstikrar Zamanı

13 Mart 2023 09:00

Ahmet Çolak yazdı…

Gerçekten çok enteresan bir futbol sezonu izliyoruz. 2022-2023 sezonuna tüm kulüpler gibi Antalyaspor da çok fazla olumsuzluklarla başladı ve devam ediyor. Takımımız bu olumsuzluklardan en fazla etkilenen kulüp olmuştur. Taksim terör saldırısı ile ertelenen Beşiktaş maçı, Dünya Kupası sebebi ile lige verilen ara ve tüm ülkeyi yasa boğan deprem felaketi ile bir türlü futbola konsantre olamayışımıza sebep teşkil etmiştir. Bir de bunların yanında sakatlık kabusu da takımın üzerine kara bulutların çökmesine sebep olmuştur. Bir türlü ideal kadroyu kuramayan teknik ekip maalesef istenen sonuçları alamamıştır. Sakat oyuncuların geri dönmesi ve yeni transferlerin katılımı ile tüm kadro halinde oynama fırsatını yeni bulmaya başladık.

Kasımpaşa maçında sahada varlık gösteremeyen, bireysel hatalardan mağlubiyeti hak eden takım, Kayserispor müsabakasında adeta küllerinden doğmuş oldu. Müsabakanın başlama düdüğüyle birlikte sahada ne yaptığını bilen, oyunun her anında topa sahip olan ve kazanma azmi üst düzey olan bir takım izledik. Oyun alanında ilk on bir başlayanlar ve kulübeden gelenler de çok üst düzey katkı koydular. Maç ilk yarım saatte kopabilirdi; Haji Wright’ın topu kaleciye nişanlanması, Fernando’nun yaptığı plase şutu ve Fredy Ribeiro’nun timing hatası, olası 3-0’ın önüne geçmişti.

Corendon Airlines Park tribünlerinde gelen taraftar sahadaki oyunu görünce bu maçın kazanılacağını çok rahat görmüş oldu ve ilk defa arkalarına yaslanarak gelecek galibiyeti beklemeye başladı. Nitekim güzel oyunun neticesinde 4 farklı bir galibiyete ortak olarak mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

Takım olarak mükemmele yakın bir oyun oynayan ekibimizde herkes görevini layıkıyla yerine getirdi. Sadece Emrecan Uzunhan’a ayrı bir parantez açmak isterim. Kiralık olarak gelmesine rağmen sanki on yıldır bu formayı giyiyormuş gibi sahadaki duruşu, takımı sahiplenmesi ve arma için verdiği mücadeleden dolayı onu tebrik ediyorum. Uzun yıllar sonra kiralık gelen bir oyuncunun bu denli özverili mücadelesine ve katkısına şahit olmadık dersek abesle iştigal etmiş olmayız.

Artık istikrarlı sonuçlar almanın zamanı gelmiştir. Yeni transferlerin katılımı ve sakat oyuncuların da dönmesi ile mazeret kalmamıştır. İç sahada yakalanan saha içi sonuçlarını deplasmanlara da taşıma zamanı gelmiştir. Camia olarak beklentimiz, başarılı sonuçlar alınarak sıralamada bir an önce üst sıralara yükselmemizdir. Bu hafta sonu Adana’da oynayacağımız müsabakanın başlangıç olmasını camia adına diliyorum.

ETİKETLER: