Ağır Aksak

19 Şubat 2024 08:30

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor takımında mental ve fiziksel düşüş maalesef devam ediyor. Oyuncu grubunun beyninde kurguladıklarına ayakları cevap vermiyor. Her ne kadar maçın içinde olsalar da müsabakaların 60. dakikasından sonra yorgunluk zirve yapıyor. Oyundan düşüş başlıyor ve maalesef rakiplerini kendi ceza sahası etrafında kabul etmekten başka bir opsiyonları kalmıyor.

Ligin son sırasında bulunan ve Süper Lig’e veda eden ilk takım olan İstanbulspor maçında taraftarımız ve spor kamuoyu, kağıt üzerinde üç puanı Antalyaspor’a yazmıştı. Müsabakanın başlama vuruşu ile hiç de öyle olmadığı yeşil zeminde görülmüş oldu. Her ne kadar bir dakika ara ile golleri bulup 2-0 öne geçmiş olsak da Helton Leite’nin çok kritik iki kurtarışı olmasaydı, skorboardda 0-2 yazabilirdi. Golleri erken bulunca tribünlerdeki gerçek Antalyaspor taraftarı farklı bir galibiyet beklentisini düşünmüşlerdi. İlk 45 dakikalık oyunda pas trafiğini iyi yöneten Antalyaspor skoru korurken birkaç pozisyonu da harcamış oldu.

İkinci 45 dakika başladığında rakip İstanbulspor takımı, Antalyaspor’a adeta futbol dersi vermeye başladı. Oyunun her anında rakip takım oyuna hükmetmeye başladı. Antalyaspor rakibine cevap veremedi ve oyunu kendi alanında kabul etmeye başladı. İstanbulspor teknik adamı Osman Zeki Korkmaz soyadının hakkını verdi ve takımını korkusuzca Antalyaspor üzerine gönderdi. Gerçekten rakibini iyi etüt eden Zeki Korkmaz 60. dakikadan sonra Antalyaspor’un oyundan düştüğünü oyuncularının akıllarına soktuğunu ve tüm hatları ile üzerine gitmelerini söylemiş hatta son yarım saat üçlü savunmaya dönerek çok adamla Antalyaspor yarı alanına yerleştiler. Sağlı sollu ataklarla hem Bünyamin’i hem de Güray’ı zor durumlara düşürdüler.

Sergen Yalçın ellerini bağlayıp tribünlerdeki taraftarın izlediği gibi müsabakayı yedek kulübesinin önünden seyretti. Belki de devre arası kendisine verilen sözler ve oyuncu transferleri olmayınca başkan ve yöneticilerine mesaj veriyordu.

Sezon sonuna kadar böyle maçları izlemeye devam edeceğiz, ağır aksak gidişatlara hazırlıklı olmalıyız. Bu takım sezonu Süper Lig takım olarak tamamlar fakat bu yönetimi anlayışı ile önümüzdeki sezon ne yapar veya nerelerde olur, kestirmek çok ama çok zor görünüyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.