Can Simidi Antalyaspor

Can Simidi Antalyaspor
30 Aralık 2014 10:00

Maalesef kaybettik. Kendi evimizde bize geri dönüşü çok olumsuz olacak bir mağlubiyet oldu. Özellikle zaman bakımından daha da olumsuzdu.

Lig sıralamasında üstümüzde yer alan Osmanlıspor’un puan kaybettiği, hemen arkamızdaki Adana Demirspor’un kazandığı haftada bu maçın önemi daha da artmıştı. Alınacak üç puan önümüzdeki Osmanlıspor maçının önemini daha da arttıracaktı. Ancak olmadı. Yine hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Yine alt sıralardaki bir takıma can simidi olduk. Zirve yarışında yine yara aldık. Yine üzüldük.

İlk can simidi olarak önce Giresunspor’a puan verdik. Deplasmanda çok kötü oynadığımız bir maçın ardından bir puanı iyi bile almıştık. Ligin dibine demir atmak üzere olan rakibimize bir umut ışığı yakmıştık. Sonuçta şampiyonluk adaylarından biri olan Antalyaspor’dan puan koparmışlardı.

Daha sonra Alanyaspor’a felaket bir skorla evimizde mağlup olduk ve ikinci can simidi görevimizi yerine getirdik. Haftalardır puana hasret kalan, üst üste mağlubiyetlerle ligin dibine doğru yol alan Alanyaspor’a özellikle skor olarak harika bir can simidi olduk. Onların da tekrar umutlanmasını sağladık. Biz de çok sağlam bir darbe aldık.

Üçüncü can simidi… Yönetim anlamında sıkıntı çeken, hocası rahatsızlığı sebebiyle takımın başında olamayan, ligin alt sıralarından kurtulmak için çırpınan Adanaspor. Onlara da 1-0’lık skorla boyun eğip görevimizi gerçekleştirdik. Görevimiz ne mi? Ligin alt sıralarında yer alan ve adeta can çekişen takımlara can simidi olmak. Bu görevimizi fazlasıyla yerine getiriyoruz.

Bu can simidi görevimiz bence geçen seneden gelen bir alışkanlık. O zaman da alt sıralarda beraber düşmemeye oynadığımız Elazığspor’a, Rizespor’a gayet güzel puanlar kaybederken; evimizde Beşiktaş’ı 2-0 yeniyorduk. Geçen sene ve bu sene süren bu özelliğimizi göz önünde bulundurunca ne kadar ilginç bir tesadüf ortaya çıkıyor. Hatta bizim için ne kadar acı. Bir hafta önce Kayserispor’u 2-0 yen ama bir hafta sonra evinde Adanaspor’a mağlup ol. O zaman ne anlamı kaldı Kayserispor galibiyetinin…

Peki biz alt sıralardaki takımlara can simidi oluyoruz da bizim hâlimiz ne olacak? Bu tarz maçlardaki puan kayıplarıyla gerçekten şampiyon olabileceğimizi düşünen bir teknik ekip ve yönetim anlayışına mı sahibiz? Eğer öyleyse işimiz gerçekten zor. Böyle istikrarsız sonuçlarla şampiyonluk ancak hayal olur. İstikrar şart. Antalyaspor’un şampiyon olması şart.

Başarı hayal değildir, başarı ve şampiyonluk elbet gelecektir. Ancak bu can simidi özelliğimizi kendimiz için kullandığımız vakit, istikrarı yakaladığımız vakit başarı elbet gelecektir.