SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Yetersiz Kadro

Mucizevi Mersin maçında takımın eksiklerinden bahsetmiştim. Trabzon deplasmanında aynı sıkıntılar devam etti. Hücum hattı Ferrari, defans Anadol dediğimiz Antalyaspor, Eto’o kendisini orta sahada forvet arkası oynatmaya karar verince forvet kalitesini de 3-4 gömlek düşürdü. Eto’o’dan beklentimiz gol atması, o son vuruşu yapması. Orta sahadan top alıp pasör kimliğine bürününce X bir futbolcudan farkı kalmıyor maalesef. […]

22 Aralık 2015 - 10:26 'de eklendi.
Yetersiz Kadro

Mucizevi Mersin maçında takımın eksiklerinden bahsetmiştim. Trabzon deplasmanında aynı sıkıntılar devam etti. Hücum hattı Ferrari, defans Anadol dediğimiz Antalyaspor, Eto’o kendisini orta sahada forvet arkası oynatmaya karar verince forvet kalitesini de 3-4 gömlek düşürdü. Eto’o’dan beklentimiz gol atması, o son vuruşu yapması. Orta sahadan top alıp pasör kimliğine bürününce X bir futbolcudan farkı kalmıyor maalesef.

Eto’o’nun oynattığı 3-5-2 sistemdeki kanat oyuncuları o kadar yetersiz ki… Örnek olarak Rıdvan Şimşek bile “ben bu kadroda hâlâ nasıl oynuyorum” diye  kendi kendine soruyordur sanırım. Sağ bekte hücuma sıfır katkı koyan Rıdvan’ı görünce ister istemez Ömer Kandemir’i özlüyorum.

Eto’o’ya büyük saygı duyuyorum ve uzun yıllar kulubümüze katkı sağlamasını diliyorum ama bunu umarım futbolcu olarak yapar. Zira bizim acilen “gerçek” bir hocaya ihtiyacımız var. Mehmet Hocamıza saygımız sonsuz ama Eto’o olduğu sürece kendi doğru bildiği kararları alamayacağını düşünüyorum.

Hoca lazım derken, tabii “gerçek” bir hoca olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Zira biz senelerce stajyer hocalardan çok çektik. Artık bu kulüp Ersun Yanal, Ertuğrul Sağlam gibi bir hocayı hak ediyor.

Bu sene ligden herhangi bir beklentim yok. Dileğim olabildiğince çabuk kırk puana ulaşabilmek. Kupada final oynamak ise hayalim, umarım son dakikaya kadar bu ihtimali kovalarız.

Bu hafta ligin ilk yarısının kapanış maçında Gaziantepspor ile oynuyoruz. Ligin ikinci yarısındaki fikstüre de bakınca, bu maçın ne kadar önemli olduğu apaçık ortada. Umarım üç puanı alır ve ligin ilk devresini 23 puanda ve rahat bir şekilde bitiririz. Aksini düşünmek bile istemiyorum.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER