Mental Değişiklik Şart

23.12.2019
A+
A-

Himmet Güler yazdı…

En baştan yazayım ki, eğer o son saniye golünü yemeseydik de bu yazıyı yazacaktım.

Bizim takım anlamında kesinlikle bir şeyi geri getirmemiz gerekiyor. Takımda mücadele, savaşma duygusu kaybolmuş vaziyette. Futbol 11 kişi ile oynanan bir oyun… Bu oyunda sahaya çıkarken savaşma azminizin olması ilk etkendir. Sonradan işin teknik taktik boyutu gelir, bu durum skora etki yapar.

Biz, Ankaragücü maçında kazanmak için hiçbir şey yapmadık. Oyunun sadece 20 ile 35. dakikaları arasında rakibi ısırdık, bunalttık ve onları hataya zorladık. Bunu maçın geneline yaymadığımız için de ilahi adalet geldi, son saniyede bizi buldu.

Açık konuşmalıyım ki rakip Ankaragücü bizi yenmeyi aklının ucuna bile getirmedi. Eğer isteselerdi bunu yapabilirlerdi ama buraya sadece 1 puan için gelmişler ve 1 puanı son saniyede alıp gittiler. Zira bizi yenmek için ekstra işler yapıp, üst düzey oyuncular ile dolu bir kadroya sahip olmanız gerekmiyor. Bizi yenmeyeni dövüyorlar desek yeridir. 9 maçtır kazanamayan, küme düşme hattındaki tüm rakiplerine puan veren, hatta bazılarına karşı hezimete uğrayan bir takım, düşmenin en ciddi adayıdır. Bunun ötesi berisi yoktur.

Maç 1-1 devam ederken Serdar Özkan oyundan çıkıyordu. Bize o anda lazım olan nedir? Gol lazım bize. Her dakikanın bir önemi var o an için. Serdar Özkan’ın oyundan çıkarken sallana sallana çıkmasını izlerken bizim o kaybolan takım ruhunun ne olduğunu anladım. Umurunda bile değil kimsenin. Halbuki oyundan çıkarken, maç boyunca atmadığı deparı atması gerekiyor ki zaman geçmesin.

Son dakikada Doğukan yere kendisini bırakmasa, bugün kötü bile olsak galip gelmiş olacaktık. Ne amaçla bunu yaptı anlamak güç. Takım orada rakibi eksik yakalamışken, hakem orada oyunu durdurmak ile büyük bir hata yaptı. Dünyanın hiçbir yerinde orada  oyun durmaz. Ama burası Türkiye.

Takımda sert şut çekebilen oyuncumuz yok sanırım. Aatıf deseniz bitmiş, okeye dönüyor. Organize atak yok. Ne yaptığını bilmeyen, son yılların açık ara en kötü Antalyaspor’u ile karşı karşıyayız. Yönetim Bülent Hocayı gönderdi, göndermeseydi oklar kendilerine dönecekti. Yerine Tomas geldi. 5 maçta galibiyet yok halen. Bu takım kimin eseri?

Takımın şu hale gelmesinde suçu olmayan tek yer, tribünlerdir.

Sahadakiler ve masa başındakiler; HAKKINI ÖDEYEMEZSİNİZ BU TRİBÜNLERİN!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
18 Mart 2020
11 Mart 2020
2 Mart 2020
25 Şubat 2020
19 Şubat 2020
11 Şubat 2020