Her Maçın Adamı Helton

5 Nisan 2024 10:30

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de 31. hafta geride kalırken Bitexen Antalyaspor evinde MKE Ankaragücü’nü ağırladı. MKE Ankaragücü fikstürde alt sıralardan yukarı tırmanmaya çalışırken Bitexen Antalyaspor, hedefi olmayan gemi gibi savrulmaya devam etti.

Uzun süreden aradan sonra formda bir takım görmeyi beklerken tam tersi dökülen bir takım gördük. Bu Sergen Yalçın’ın sorunu mu yoksa futbolcuların sorumsuzluğu mu?

Ankaragücü alttaki cadı kazanından kurtulmaya çalışırken Antalyaspor, oynamak için oynadı diyebiliriz. Sürekli aynı şeyleri konuşuyor, sürekli aynı şeyleri soruyoruz. Neden 5’inciliğe değil de ligde kalmak için öylesine oynuyoruz?

Her zaman gelen gideni aratır derler. Tıpkı Sergen Yalçın’la Nuri Şahin’i aradığımız gibi. Bu örnekleri arttırabiliriz.

Onca olumsuzluğun içinde konsantre olamayan Sergen Hocayı değil, kaleyi bir kaplan edasıyla koruyan Helton Leite’yi mi konuşsak? Milli arada herkes formdan düşerken Helton Leite, her geçen gün performansının üzerine koyarak ilerlemeye devam ediyor.

Helton Leite Ankaragücü maçında izin vermediği gol pozisyonlarıyla ve Erdoğan Yeşilyurt’un haftalar sonra gelen golü içimize bir nebze olsun su serpti.

Süper Lig’de karmaşa yaratan takımları ve TFF’nin enteresan tiyatrolarını değil her maçın adamı olan Helton Leite’yi konuşalım. Umarım kuşun kafesten uçmasına izin vermeyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.