Alnımızın Akıyla

28.05.2019
A+
A-

Himmet Güler yazdı…

Sezon başı futbol kamuoyu tarafından küme düşmesi kesin gözü ile bakılan bir takımımız vardı. Gerçekten sezona maddi imkansızlıklar içerisinde başladık. Açık konuşayım ki bizler de içimizden çok zor bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorduk. Ama Antalyaspor bu. Her zaman tabiatında ters köşe yapmışlık bulunan bir takım… Göze hoş gelen bir maç oynadığımızı hatırlamıyorum ben. Ama sonuca giden bir futbol oynadık sezon boyunca.

Maç istatistiklerinde de açık ara en geride olan takım biziz. Mesela topla oynama yüzdeleri her daim rakiplerdeydi. Rakip ceza alanında topla buluşma yüzdemiz berbattı. Rakip kaleye şut çekme yüzdemiz yine berbattı. Lakin bu kadar kötü istatistik oranlarına rağmen bu kadar puan toplayıp, ligi 7. sırada bitirdiysek, bunda camia olmanın etkisi çok büyüktür. Maçlara konsantre olmamız çok iyiydi. Eğri oturup doğru konuşalım, birçok maçta da şansımız yaver gitti. Hatta bazı maçlarda VAR uygulamasına baka baka puanlarımız gasp edildi.

Şayet sezonun devre arası transfer döneminde gelen Fredy ve Amilton gibi iki oyuncu olmasaydı, Mevlüt’ün müthiş performansı olmasaydı çok ama çok kötü günler yaşayabilirdik. 15 yaşında gepegenç bir oyuncu kazandık lakin ağır bir sakatlığa kurban gidip sezonu erkenden kapadı kendisi. Doğukan gerçekten çok maçta görev aldı. Bizim çocuğumuz kendisi. Ama gerçekten ofansif bir oyuncu olmasına rağmen berbat ötesi bir istatistik sergiledi Doğukan. Açık konuşayım, benim için bu sezon Doğukan tam bir hayal kırıklığı oldu. Potansiyelinin farkındayım ama maalesef olmadı Doğukan. Bu performans ile Süper Lig’de barınamazsın. Umarım seneye bomba gibi patlarsın Süper Lig’de.

Gelelim bugün ligi yedinci Sırada bitirmemize en büyük katkıyı sağlayan taraftara…
İçeride dışarıda her maç peşinden gitti takımın bu taraftar. Binlerce kilometre yol geçildi. Sevda uğruna sevdiklerinden ayrı, geceleri otobüs camından uzaklara bakarak geçirdi bu taraftar. Herkesin emeğine sağlık. İyi iş çıkardık beyler. Şimdi dinlenmek bizim de hakkımız. Sezona bomba gibi girecek bir takım istiyoruz ya, biz de sezona bomba gibi girmeliyiz. Herkese iyi tatiller diyelim o halde.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.