Üç Çay İkisi Demli Biri Açık

Yolun sonu aydınlık, yolun sonu Avrupa. Pasaportları hazır edelim. Çayları Avrupa’da söyleriz …

Üç Çay İkisi Demli Biri Açık
15.03.2017
A+
A-

İki haftadır almış olduğumuz mağlubiyetlerle daha hırslı olarak Çaykur Rizespor deplasmanına gidilir diye düşünüyordum. Maçı izlerken yanılmadığımı da anladım. Geçen hafta Galatasaray karşısında beraberliğe üzülürken son dakika golü yiyip mağlup olmamızın etkisi kırmızı beyazlı ekibimizin üzerinden kalkmamıştı. Öyle ki Rize gol atınca defansa çekildik. Rıza Hocamızın dediği gibi telaş yaptık. 10 kişi kalmış takımdan gol yiyince, kötü geçen iki haftanın da etkisiyle ister istemez telaş yaptılar. Futbol bu, meşin yuvarlak bazen acımasız olsa da bu sefer hakkımız olan 3 puanı bizden alamadılar.

Rize’den 3 puanla dönmek demek Avrupa için hayallerin devam etmesi demekti. Öyle de oldu. “3 çay çek, 2’si demli 1’i açık olsun” der gibi Rize’den 3 puanla döndük. Şimdi kalan 10 maç Avrupa hayallerimize kavuşmamız için geçilecek zorlu sınavdır. Takımımıza ilk 10 içerisinde yer almak değil, Avrupa hedefi konulmalıdır. Bizler inanıyoruz “Güzel günler göreceğiz, güneşli günler“e.

Bir şehir kenetlendi bu takımın Avrupa’ya gideceğine, bu şehir hayallerimizin gerçek olacağına inanıyor. İnanıyor ki Antalya’dan Rize’ye deplasmana geliyor taraftarlarımız. Rize deplasmanına gidip gelen tüm taraftarımızın yüreğine sağlık. Armamızın peşinden her yere giden cefakar taraftarımıza sonsuz teşekkürler. Sondan geldik, yapabildiğimizin en iyisini yapıp en üst sırasında yer alacağız. Taraftar, yönetim, futbolcu…  El ele başaracağız!

Başaracağız demişken Antalyaspor basketbol takımımız, play-off elemelerinde Çankırı Belediye Demirspor’u 77-64 mağlup edip, deplasmanda da rakibini 73-91 mağlup ettiler. Final grubuna kalan basketbol takımımızı final grubu maçlarında yalnız bırakmayalım büyük Antalyaspor taraftarları. Tek branşta değil, her branşta sevdamızın peşinde olmalıyız.

Her branşta demişken Antalyaspor hentbol takımımız iç sahada beş maçtır kazanamıyordu. Beş maçlık yenilgi serisinden sonra bu hafta şeytanın bacağını kırıp, Antalyaspor taraftarlarının desteğini ardına alıp, Yozgat Bozokspor’u mağlup etti. Taraftar desteğinin önemini bir kez daha görmüş olduk.

Antalyaspor’un var olduğu bir branş dalı daha var. “Amerikan futbolu” diye bilinen, Korumalı Futbol 2. Lig’inde var olan Antalyaspor Korumalı Futbol ekibi, ligin ilk maçında yüzleri güldürdü. Afyon Victory Walkers’ı 16-6 mağlup ettiler. Güzel işler yapacak bu takım. Buraya yazıyorum.

Uzun lafın kısası bu hafta her branşta Antalyaspor diyerek tüm branşlardan haberdar olmanızı istedim. Antalyaspor’un var olduğu her kulvarda desteğimizi eksik etmeyelim.

Unutmadan Beşiktaş maçında içimizdeki İrlandalıları polislere, güvenlik görevlilerine söyleyip stat dışına çıkartılmasını isteyebiliriz. Umarım ev sahibi takımın Antalyaspor olduğunu unutup deplasman tribünü yerine bizim aramıza karışmazlar. Üzerinde Beşiktaş ile ilgili en ufak bir aksesuar dahi olsa o kişilerin tribünlerimize girmelerine izin verilmemesi gereklidir. Güvenlik görevlilerin ve polislerin üzerine çok iş düşüyor. Bu maç daha fazla dikkatli olunması gereklidir.

Bu haftalık bu kadar. Beşiktaş maçından sonra görüşmek üzere büyük Antalyaspor taraftarı, haftanız sevdamız kadar güzel olsun. Atkınız boynunuzdan, sevdanız yüreğinizden eksik olmasın.  Yolun sonu aydınlık, yolun sonu Avrupa. Pasaportları hazır edelim. Çayları Avrupa’da söyleriz.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.