Taktik Savaşları

Fehmi Koç çok iyi bir futbolcu olacak, bakın da görün. Bugün buraya yazıyorum…

Taktik Savaşları
11.12.2018
A+
A-

Bursa her takım için en zorlu deplasmanlardan birisi olmuştur. Taraftarları, takımlarını oldukça agresif desteklerler. Eğer sahada da güzel bir taktik ile oynuyorlarsa, skor onların lehine olur. Lakin Bülent Hoca Bursa takımını gerçekten iyi çözmüş. Bir pozisyon dışında oldukça rahat bir maç geçirdik. Ofansif anlamda da iki pas ile fişi çektik.

İkinci yarı Samet Hoca elinden gelen her şeyi yaptı maçı çevirmek için ama sahada gerçekten oynatmamaya yemin etmiş bir Antalyaspor vardı. Yaptıkları tüm hamleler boşa çırpınış oldu. Oyuncu değişiklikleri de taktiksel anlamda harikaydı bizim adımıza. Son derece süratli olan Drole hamlesi, Bursa savunmasının ofansına sıfır katkı vermesini sağladı. Zira katkı vermek için ofansa çıksalar Drole gibi hızlı bir golcü skoru çok daha farklı yerlere götürebilirdi.

Serdar Özkan ilk gol öncesi harika bir pas verdi lakin burada Mevlüt tecrübesini konuşturdu ve penaltıyı aldı. 2. golde de Mevlüt tam bir usta olduğunu gösterdi. Vücut çalımları iki golde de başroldeydi.

Sokaktan geçen kime sorsanız “Akhisar, Erzurum, Göztepe ve Bursa maçlarından hangisini kazanırız” diye, cevap Akhisar ve Erzurum olurdu. Ama biz tam tersini yaptık. Enteresan bir takımız, doğamız bu bizim. Şimdi gelin de kafayı duvarlara vurmayın, Akhisar ve Erzurum maçlarından altı puanı bırakın dört puan bari alsaydık diye.

Taraftarımız yine bir deplasmanda harikalar yarattı. Onca imkansızlıklar olmasına rağmen çıkarma yaptılar. Bursa tribünü özellikle maçın ikinci yarısında oldukça agresif destekledi takımını lakin 60. dakikadan sonra onların da gardını düştü ve sazı eline alan taraf Antalyaspor tribünüydü. Hepsinin emeklerine sağlık. Şimdi önümüzde Malatya deplasmanı var. Oradan da 3 puan alsak ne kadar güzel olurdu.

Gelelim kupa maçına… Burada galibiyeti kupa maçındaki rezaleti unutturmasın. Takım kupa maçında berbattı. Yönetim açıklama yapıyor “Avrupa kupalarına gitmenin en kolay yolu Türkiye kupası“ diye. Ama sahadaki oyuncular ve anlayış tam tersini söylüyor. Ben buradan şunu çıkarırım ; kupa maçında sahadaki oyuncular yönetimi pek muhatap almıyorlar sanırım. Tek bir oyuncu dışında! İsmi Fehmi. Bu çocuk çok iyi bir futbolcu olacak, bakın da görün. Bugün buraya yazıyorum. Çocuk abilerinden top istiyor, koşu yolunu gösteriyor ama nerede abilerde o düşünce. Koşuyor, savaşıyor. Bu çocuğu dikkatle izleyin. Fatih Terim istedi bu çocuğu. Bizimkiler de hemen profesyonel imza attırdılar ki çok da iyi yaptılar. Bu çocuk iyi bir hocanın elinde gerçekten iyi yerlere gelecek. Ben Bülent Hoca’dan Fehmi’ye biraz daha şans vermesini bekliyorum ki illaki kendisi de görüyordur bu çocuğu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.