Pahalı Hatalar

Himmet Güler yazdı…

Pahalı Hatalar
28.10.2019
A+
A-

Şarampol’deki halı sahaya gidin bir akşam. Ortalama her akşam 7 8 tane maç oynanır orada. Ara sıra gençler, bazen de yaşlılar maç yaparlar. Sizi temin ederim Antalyaspor takımının yaptığı hatalar gibi hatalar olmuyor oradaki maçlarda. Saçma sapan şeyler yaşıyoruz. Ya hu arkadaşım, siz Türkiye liglerinin en üst düzey liginde, senelik binlerce lira para alarak, yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda, Türkiye’nin en güzel şehrinde, yenseniz de yenilseniz de arkanızda deli gibi bu takımı seven bir taraftar grubu varken bu hataları nasıl yapıyorsunuz anlayamıyorum.

İşin ilginç yanı bu hataları yapanlar en tecrübeli oyuncularımız. Yıllardır üst düzey futbol oynayan oyuncular, bu oyuncular. Takımın savunma kurgusu bu ligin açık ara en kötüsü. Eren isimli oyuncumuzu yediğimiz gollerde izlediniz mi? Tamam, bireysel hatalar var gol önceleri. Lakin gol pozisyonunu izlerken bırakın topun olduğu bölgeyi izlemeyi, sadece Eren isimli oyuncumuzu takip edin. Ne demek istediğimi öyle bir anlayacaksınız ki… Rakip depara kalkıyor, Eren topa daha yakın lakin rakip Eren’i öyle rahat geçiyor ki depar da… Yenilen iki golde de Eren’in çok büyük hataları var maalesef. Kademe anlayışı sıfır desem yeridir.

Bülent Hoca maç sonu açıklamasında hiç de yabancı olmadığımız şeyleri tekrar etti yine. “Sorumluluk benim” dedi. Hocam geçen hafta da aynı tarz şeyler söyledin, bu hafta da. Sorumluluk bireysel hata yapan oyuncuların en başta. Yok sen dersen ki “İlla sorumluluk benim” diye, üzerine aldığın sorumluluğun altında kalırsın. Gençlerbirliği ve Sivasspor maçları bizim kazanamayacağımız maçlar değildi. 2 maçta alınacak 2 galibiyet, 5.2 Milyon TL eder. Yani bu işler bu kadar kolay değil Bülent Hoca. Sorumluluğu üzerine almak istiyorsan, alacağın paradan 5.2 milyon TL feragat et de görelim o zaman ne kadar ciddi olduğunu.

Geçen hafta “taraftar sadece iyi günde takımın yanında olmamalı, taraftar kötü günde hep eleştirir” diyenler acaba Sivas’ta deplasman tribününe bakarak yüzlerini eğmişler midir? Bir önceki hafta evinde ligin galibiyeti olmayan takımından 6 yiyen takımın taraftarı, pardon sahibi yine oradaydı. Sahi sahada olması gereken 11 kişi neredeydi? Biz bir şey görmedik de sahada…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.