SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Oyun Tatmin Etmiyor

Maçın pazartesi gecesi olmasına rağmen 600 kişi civarı taraftarımız deplasman tribünündeydi …

02 Kasım 2016 - 8:22 'de eklendi.
Oyun Tatmin Etmiyor

Sonunda kazanabildik. Kazandığımız maç ölüm kalım maçı gibiydi resmen. Antalya’nın sıcacık havasından Kayseri’nin buz gibi havasına gelince içimiz ürperdi ama maç sonu gelen galibiyet ile zerre üşüme hissetmedik. Artık üzerimizdeki kazanamama baskısı kalktı diye düşünüyorum ama ben halen takımda bir korkaklık sezdim, gördüm. Takım korkak oynuyor. Ön liberolarımızın kart görmediği maç yok. Bu çok önemli. İkinci  sarı kartı görmeye en müsait mevkidir ön libero. Hele Zeki her an kırmızı görecekmiş gibi geliyor bana. Çok hırslı ama bu hırs bir gün bizim başımızı yakacak.

Takım, oyunu halen çok uzun ve geniş alanda oynuyor. Top bizdeyken oyun geniş alana geçiyor. Bu yüzden çok top kaybı yapıyoruz. Top rakipteyken bu sefer oyunu daraltıyoruz lakin ters kanatları boşaltıyoruz. Bunu kurt hocanın birisi görürse bizi mahvederler, benden söylemesi. Takım halen bana göre tat vermiyor. Kötü oynuyoruz. Tamam galip geldik ama bunu sezon genelinde bir veya iki defa yaşarız. Kötü oynarken galip gelmek biraz da rakibinizle alakalı bir durumdur. Kayserispor bana göre sezon sonu bir alt lige düşecek takımlardan birisi olacak. Bu yüzden karşımızdaki rakibin bizi fazla zorlamadığını düşünüyorum. Bu oyunu Başakşehir, Bursaspor, Gençlerbirliği gibi takımlara karşı oynarsak cezayı kesiverirler.

Diego gerçekten bir yıldız gibi parladı maç boyunca. Çok hırslıydı. Sanki Beşiktaş maçının hırsı vardı ve bunun özrünü diliyordu. Yaptığı her hamle, girdiği kademeler, hava toplarındaki hakimiyeti, topu oyuna sokuşu, isabetli pas yüzdesi gibi oranları gerçekten maksimumdaydı. İyi bir Diego bizim için çok önemli. Defansımızın göbeği bana göre çok zayıf ve Diego o bölgede oynuyor. O bölgeyi toparlama işi ona düşüyor bir anlamda.

Taraftarımız gerçekten harikaydı. Maçın pazartesi gecesi olmasına rağmen 600 kişi civarı taraftarımız deplasman tribünündeydi. Şampiyonluğa oynayan bir İstanbul takımı, cumartesi veya pazar günü çok yakınındaki bir deplasmana bile bu kadar sayı ile gidemiyor. Antalyaspor tribünü gerçekten deplasman konusunda birçok tribüne ders veriyor. Hele ki haftalardır galibiyet yüzü görmemiş bir taraftar için gerçekten çok zordur bu durum. Gittik, sahada da tribünde de maçımızı aldık geldik.Düşünsenize, ya Antalyaspor şampiyonluğa oynasa neler olurdu?

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER