SadeceAntalyaspor.com

Konyaspor Yönetiminden Gencer’e Şok İtham

Konyaspor Yönetim Kurulu, yayınladığı basın açıklamasıyla dün yaptığı açıklamaları sebebiyle Başkanımız Gültekin Gencer’i yalancılıkla suçladı …

04 Şubat 2016 - 12:10 'de eklendi.
Konyaspor Yönetiminden Gencer’e Şok İtham

Konyaspor Yönetim Kurulu, yayınladığı basın açıklamasıyla dün yaptığı açıklamaları sebebiyle Başkanımız Gültekin Gencer’i yalancılıkla suçladı.

Gültekin Gencer’i spor kamuoyuna söyleyecek sözü kalmamak ve Antalyaspor’un hedeflerinin sapmasından ötürü gündem değiştirmekle suçlayan Konyaspor Yönetim Kurulu, Gencer’in spor kamuoyunu da yanıltıcı ifadelerde bulunduğunu belirtti.

Öte yandan Antalyaspor taraftarına da değinen Konyasporlular, Konya Torku Arena’daki hasarın kabul edilemez olduğunu söyleyip, takdiri kamuoyuna bıraktıklarını söylediler.

Konyaspor Yönetim Kurulu  tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer’in 03.02.2016 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan talihsiz açıklaması, tarafımızca gündemi değiştirme çabasının dışında hiçbir anlam ifade etmemektedir. 

Sayın başkanın Antalya’da düzenlediği basın toplantısında Torku Konyaspor’un adını kullanarak ve sadece çeyrek final şansını kaybetmiş, kendisinden çok şey beklenmesine rağmen, sahada hiçbir varlık gösterememiş kaptanı Samuel Eto’o’ya dayandırdığı mesnetsiz, desteksiz ve gerçekle bağdaşmayan açıklamayı Torku Konyaspor Yönetim Kurulu olarak esefle kınıyoruz.

Sezona gündem oluşturan transferlerle başlayan, ardından ligde şampiyonluk ya da Avrupa’ya gidebilmek için üst sıralar, kupada ise kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı final karşılaşmasını hedefleyen Antalyaspor, Torku Konyaspor karşısında aldığı mağlubiyetle bütün hedeflerine ve hayallerine veda etmek zorunda kalmıştır. 

Antalya spor kamuoyuna söyleyecek sözü kalmayan sayın başkanın, yerel gündemi değiştirme ve yoğun tepkiler sonrasında hedef saptırma çabasına, kulübümüzü dahil etmesi kabul edilebilir bir davranış değildir. Her şeye rağmen, spor kamuoyunun bilgisine sunduğumuz bu açıklamayı camiamıza duyduğumuz saygıdan ötürü sınırlar koyarak yayınlamayı uygun görüyoruz.

Sayın başkanın, Konya’da iki bin taraftarın kendilerini yalnız bırakmadığını, peşi sıra 25 bin kişilik rakip taraftarı bastırmasının rahatsızlık verdiğini, ayrıca hem maç öncesi hem de maç sırasında kendilerine “Hoş geldiniz” dahi denilmediğini ifade etmesini, spor kamuoyunu özellikle yanıltmaya çalışmaktan ibaret, zayıf ve temeli olmayan bir hamle olarak değerlendirmekteyiz.

Antalyaspor A.Ş taraftarları iki bin kişiyle değil 980 kişiyle tribünde yer almıştır. Torku Konyaspor taraftarı bugün Türkiye’nin adından en çok bahsedilen taraftar grubudur. Bırakın Konya’yı deplasmanda dahi taraftarımıza geri adım attırmak yıllardır mümkün olmamıştır. Ayrıca Antalyaspor A.Ş başkanının, yerel basın mensuplarına yaptığı açıklamada olduğu gibi “Futbol, kardeşlik ve dostluk içerisinde olması gereken, birlik ve beraberliği sağlayacak bir oyundur” sözüne sonuna kadar katılıyoruz. Lakin 980 Antalyaspor taraftarının dünyanın ilk beş stadı içinde yer alan Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda çıkardıkları olaylar ve kırılan koltuklar, parçalanan lavabolar ile klozetleri, boş tribünlerden çalınan pankartları, spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Torku Konyaspor Kulübü olarak, stadyumumuza verilen zararı ceza verdirme gayreti gibi göstermeyi popülist bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. 6222 sayılı kanuna aykırı bir açıklama olarak görüyoruz. Bu durumun Sorumlu yöneticilik ile bağdaşmadığını, sayın başkanın bu olaylara dur demesi gerektiğini, Türkiye’de sporun gelişmesi ve şiddetin önlenmesi açısından son derece önemli buluyoruz.

Sayın Başkanımız Ahmet Şan’ın geçtiğimiz yıl rakip taraftarların stada alınmamasıyla ilgili verilen kararın ardından, Antalyaspor ile yaşanan gerginliği gidermek adına Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve tribün liderlerini Konya’ya davet ettiğini de özellikle hatırlatmak isteriz. Bu çerçevede her iki takım için de son derece önemli olan karşılaşma öncesinde, rakibini küçümseyen beyanatlar veren bir kulüp başkanının maç öncesi ve sırasındaki beklentilerini anlamanın mümkün olmadığını özellikle belirtmek durumundayız.

Konya’da oynanacak kritik maç öncesinde sayın başkanın medyaya verdiği demeçte, Torku Konyaspor’un Antalyaspor’u zorlayacağını düşünmediklerini açıklaması, etik açıdan doğru olmadığının altını çiziyoruz. Ancak bu iddialı açıklama anlaşılan o ki, karşılaşma sonrasında kendisini hayli zor durumda bırakmıştır.

Spor kamuoyunun dikkatini çeken konuyla ilgili Konya’nın yerel basını, sayın başkana ulaşarak iddiaya konu olan Torku Konyasporlu futbolcunun ismini defalarca ve ısrarla açıklamasını istemiş, Konya spor kamuoyunun kendisinden bir açıklama beklediği söylenmiş, ancak Antalyaspor A.Ş başkanı bu talebi “Konya daha çok şey bekleyecek” diyerek kesinlikle reddetmiştir.

Torku Konyaspor Kulübü olarak şehrimize gelen bütün misafirlerimizi takımımıza ve memleketimize yakışır bir şekilde ağırlamaktayız. Konya’da uzun süredir taraflı tarafsız herkesin dikkatini çekecek son derece önemli ve gurur veren gelişmeler yaşanmaktadır. Biz bu güzelliği elimizden geldiğince yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz, futbolcularımız, taraftarımız ve spor basınımız ile devam ettirmenin gayreti içinde olacağız. 

Torku Konyaspor’un lig sıralamasında üst basamaklarda yer alması bir takım kesimleri rahatsız etmiş olabilir, bunun farkındayız. Ama kulüp olarak bizi aşağıya çekmeye çalışan her türlü olay ve spekülasyonun dışında kalarak işimize bakmak istiyoruz. Bu sebeple, Antalya spor kamuoyundan gelen sert tepkilerin önüne geçmek için gündemi saptıran, Torku Konyaspor’un adını gerçekle yakından uzaktan ilgisi olmayan sözlerle yan yana getirmeye çalışan Gültekin Gencer’i ve yaptığı açıklamaları, gerçekleri tek tek ortaya koyarak, spor kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. 

TORKU KONYASPOR YÖNETİM KURULU

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER